کارگاه آموزش خصوصی کنگرۀ60؛ نمایندگی رودهن
چهارشنبه 23 مهر 1399 ساعت 10:15 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )
جلسه دوم از دور شانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگرهٔ 60؛ نمایندگی رودهن ویژه آقایان مسافر با استادی ایجنت محترم، مسافر احمد و نگهبانی مسافر پوریا و دبیری مسافر حسین با دستور جلسه : (هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان) روز چهارشنبه مورخ 99/7/23 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود. در ضمن "هفته ایحنت و مرزبان" را با شور فراوان جشن گرفتیم.


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

سپاسگزارم از تک‌تک دوستانی که امروز در این جشن حضور دارند. در مورد دستور جلسه این هفته باید بگویم: در کنگره 60 چهار جشن داریم؛ جشن دیده‌بان، جشن ایجنت و مرزبان، جشن راهنما و جشن همسفر. علت برگزاری این جشن‌ها این است که من بتوانم سپاسگزاری را یاد بگیرم. شاید کسانی که تازه با کنگره 60 آشنا شده‌اند و در ابتدای سفر می‌باشند این سؤال برایشان پیش بیاید که این جشن‌ها چه ارتباطی با درمان اعتیاد دارد؟!

یکی از بارزترین صفات یک مصرف کننده همین عدم سپاسگزاری است و باید این صفت را تغییر بدهد. آیا تابه‌حال از کسانی که به ما خدمت کرده‌اند سپاسگزاری کرده‌ایم؟ من درگذشته فکر می‌کردم از کسانی باید سپاسگزاری کنم که موافق میل من عمل کرده‌اند و اگر کاری را انجام داده‌اند که من اصلاً خوشم نمی‌آمد؛ نیازی به سپاسگزاری ندارم، اما با ورودم به کنگره 60 فهمیدم که اشخاص بسیاری هستند که خدمت و تلاش می‌کنند و شاید برای من خوشایند نباشد، اما زمانی که به یک جایگاه یا هدف می‌رسم متوجه می‌شوم تمام این کارها انجام شده تا من به آن جایگاه مدنظرم برسم.

جایگاه ایجنت از سال ۹۱ با تفکر آقای مهندس ایجاد شد و البته قبل از آن هر نمایندگی فقط دارای مرزبانانی بود که توسط دیده‌بان رابط مورد نظارت قرار می‌گرفت و بعدازاینکه مرزبانی تبدیل به یک لژیون شد آقای مهندس جایگاه ایجنت را به‌عنوان راهنمای این لژیون قراردادند تا ایجنت بتواند دائماً بر این لژیون نظارت داشته باشد و بعدازاین اتفاق تحولات مثبتی در کنگره 60 ایجاد شد.

اگر من به‌عنوان یک راهنما می‌توانم در محیطی آرام، آموزش بدهم و اگر یک مسافر سفر اول یا سفر دومی می‌تواند در این مکان به‌راحتی و با آرامش و بدون دغدغه آموزش بگیرد به خاطر تلاش و خدمت مرزبانان می‌باشد. مرزبانی واقعاً جایگاه سختی می‌باشد و به چرات می‌توانم بگویم یکی از سخت‌ترین جایگاه‌های خدمتی کنگره 60 می‌باشد زیرا مرزبان‌ها مسئول اجرایی نمایندگی هستند یعنی هر اتفاقی در اینجا رخ دهد، این عزیزان مسئول می‌باشند.

در ادامه باید بگویم که امروز همه ما موظفیم که از این عزیزان تشکر کنیم و در کنگره اولین و اساسی‌ترین تشکر دادن پاکت است البته هیچ فردی در کنگره به خاطر پاکت خدمت نمی‌کند، زیرا اگر به دنبال مسائل مادی بود می‌توانست این زمان را در بیرون از کنگره مشغول کسب درآمد باشد و این خیلی واضح و روشن است، اما این مراسم به خاطر این است که من سپاسگزاری را یاد بگیرم زیرا صفت سپاسگزاری برای ارتقاء هر فردی لازم است و اگر من نمی‌توانم این کار را انجام دهم باید مطمئن باشم که در افکار و اندیشه‌ام و همین‌طور در زندگی‌ام دچار یک سری ایرادات اساسی هستم. البته منظورم از این سپاسگزاری بیرون کنگره هم می‌باشد زیرا ما در اینجا مطالب را تمرین می‌کنیم تا در زندگی بیرون از کنگره آن‌ها را اجرایی کنیم.

اگر من توانستم این صفت را در خودم ایجاد کنم، خداوند مهربان هم کمک می‌کند تا بسیاری صفات پسندیده دیگر هم در خودم به وجود بیاورم، تمام موجودیت انسان زنجیروار به هم متصل است یعنی اگر من یک کار درست انجام دهم ناخودآگاه در کنار آن چند کار دیگر درست می‌شود و متقابلاً اگر یک عمل اشتباه انجام دهم زنجیروار چند کار اشتباه دیگر به آن وصل می‌شود.

در آخر باید بگویم: راهنمایان این نمایندگی آن‌قدر قوی هستند که آموزش‌های آنان در تک‌تک مسافران این شعبه نمایان است به‌عنوان‌مثال قبل از تشکیل جلسه عده‌ای از اعضاء به مرزبانی مراجعه کردند و از اینکه نمی‌توانند در جشن شرکت کنند عذرخواهی کردند و سپس با اهداء پاکت تشکر و قدردانی کردند و رفتند. این به خاطر این است که راهنمایان این موضوع را به‌خوبی به رهجویان خویش آموزش داده‌اند و زمانی که مثلث ایجنت، مرزبان و کمک راهنما در یک نمایندگی به‌خوبی کار می‌کنند نتیجه آن مسافران و رهجویان سپاسگزاری است که اکنون در این جشن حضور دارند و البته نتیجه این قدردانی را در زندگی‌مان خواهیم دید و من کاملاً به این موضوع اعتقاددارم.

در پایان از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید ممنون و سپاسگزارم.   


در ادامه "هفته ایحنت و مرزبان" را

با شور فراوان جشن گرفتیم.مرزبان کشیک: مسافر سعید

عکاس: مسافر رحیم

تایپ: مسافر رحیم

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران، جشن ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عصمت همسفر یوسف یکشنبه 27 مهر 1399 11:58 ب.ظ
سلام خدا قوت و تبریک به ایجنت محترم و مرزبانان محترم
احمد رستمی جمعه 25 مهر 1399 06:50 ب.ظ
سلام خدا قوت
ممنون از همه عزیزانی که در این جشن ما را همراهی کردند
مسافررضا لژیون چهارم پنجشنبه 24 مهر 1399 04:30 ب.ظ
خدا قوت به ایجنت و مرزبانان محترم،سپاسگزارم به خاطر همه ی زحماتی که برای ما میکشید
مسافر پوریا پنجشنبه 24 مهر 1399 11:33 ق.ظ
سلام. خدا قوت به همه عزیزان. این جشن پر از احساس، دلنشین و زیبا رو به همه شما تبریک میگم
فاطمه همسفر احمد لژیون یکم پنجشنبه 24 مهر 1399 11:29 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت عزیزان
واقعا حس خوبی داره این عکسها
با آرزوی موفقیت برای شما
مسافر رحیم لژیون ششم پنجشنبه 24 مهر 1399 08:39 ق.ظ
خداقوت
مسافر یوسف لژیون نهم پنجشنبه 24 مهر 1399 08:35 ق.ظ
سلام وخداقوت به همه دوستان عزیز
حسین روشن لژیون چهارم پنجشنبه 24 مهر 1399 01:08 ق.ظ
خدا قوت به همه عزیزان
بازم تبریک میگم به ایجنت محترم ومرزبانان بزرگوار
سمیرا همسفر رحیم لژیون یکم پنجشنبه 24 مهر 1399 01:07 ق.ظ
خداقوت به همه عزیزان.تبریک به ایجنت محترم و مرزبانان گرامی.
مسافر محسن لژیون 8 پنجشنبه 24 مهر 1399 12:49 ق.ظ
انشاالله در تمامی مراحل زندگی مموفق و پیروز باشید
الهام همسفر حسین* لژیون سوم پنجشنبه 24 مهر 1399 12:19 ق.ظ
سلام خداقوت ضمن عرض تبریک به مرزبانهای و ایجنت محترم نمایندگی رودهن .ماشاالله به این همه عکس زیبا و پر انرژی و پراز حال خوش
رضوان همسفر علی -لژیون سوم چهارشنبه 23 مهر 1399 11:35 ب.ظ
سلام و خدا قوت به ایجنت محترم و مرزبانان محترم این روز زیبا و پرانرژی به همگی شما تبریک میگم انشالله که همیشه موفق باشید
مسافرمهدی اکبری چهارشنبه 23 مهر 1399 11:34 ب.ظ
سلام خداقوت به همه از همه دوستان کمال تشکر دارم که مارا دراین جشن همراهی کرداند
مسافر علی لژیون 6 چهارشنبه 23 مهر 1399 11:30 ب.ظ
باسلام وخداقوت به تمامی خدمتگزاران چه شبی بود امشب بازم این هفته را به مرزبانان عزیز وایجنت محترم شعبه اقای احمد رستمی تبریک میگم تاباشد از اینچنین باشد
مسافر سعید قیاسی چهارشنبه 23 مهر 1399 10:53 ب.ظ
سلام خدا قوت به احمد آقای عزیز. تشکر از همه دوستانی که دراین جشن ما را همراهی نمودند
مسافر محمود چهارشنبه 23 مهر 1399 10:48 ب.ظ
با سلام، این جشن پر شور را به ایجنت و مرزبانان محترم تبریک عرض میکنم و برایشان بهترینها را از خداوند بزرگ خواستارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic