مصاحبه
سه شنبه 25 شهریور 1399 ساعت 09:27 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

گفتگویی داشتیم با مسافر سعید
یکی از مرزبانان نمایندگی رودهن

یک مرزبان در کنار نقطه تحمل باید از اخلاق و منش بالایی برخوردار باشد؛ تا بتواند با برخورد خوب و مناسب، پیوند محبت را در بین افراد این مجموعه بیشتر و بیشتر کند.


در خدمت مرزبان محترم مسافر سعید هستیم. ایشان با تخریب تریاک وارد کنگره 60 شدند و مدت ۱۳ ماه و ۱۰ روز سفر کردند به روش DST، با داروی درمان شربت OT، با راهنمایی ایجنت محترم، مدت رهایی ۲ سال و ۸ ماه، ورزش در کنگره والیبال و طناب کشی.

در ضمن مسافر سیگار نیز هستند و مدت ۱۱ ماه سفر کردند به روش DST، با داروی درمان نیکوتین خوراکی، با راهنمایی آقای احمد رستمی و در حال حاضر مدت ۱ سال و ۸ ماه است که از بند نیکوتین رها می‌باشند.

لطفاً برای ما بگوید تا کنون در کنگره 60 در چه جایگاه‌های خدمتی، خدمتگزار بوده‌اید؟

 من تا کنون در قسمت وبلاگ، نشریات، فالوآپ OT تجربه خدمتی دارم و در حال حاضر در قسمت مرزبانی خدمتگزار هستم.

 لطفاً به ما بگوید خدمت کردن در قسمت و مرزبانی را چگونه می‌بیند، «منظور بیشتر در برخورد با تازه واردین و مسافرین سفر اول است»؟

ما زمانی که پیمان بستیم، این جمله را به زبان آوردیم (من پیان می‌بندم که خود به عنوان الگو سعی نمایم بدون نقص عمل کنم و همیشه خود را خدمتگزار اعضا و دردمندان بدانم، نه سرور و آقای آن‌ها) ما سرور و آقای کسی نیستیم، ما همیشه و در هر جایگاهی در حال آموزش دادن و آموزش گرفتن هستیم.

من همیشه سعی کرده‌ام و خواهم کرد که هر شخصی وارد کنگره 60 می‌شود را با آغوش باز پذیرا باشم و برای به درمان رسیدن او از چیزی فروگذاری نکنم.

 لطفاً برای ما بگوید؛ آیا خانواده، کار یا مسائل اجتماعی، خللی در خدمت کردن شما در کنگره ایجاد می‌کند؟ و چگونه هماهنگ می‌کنید تا هم در کنگره حضورداشته باشید و با حضورتان در کنگره خللی در زندگی‌تان وارد نشود؟

به خاطر دارم زمانی که در سفر اول بودم راهنمایمان از ما سؤال کردند، در هنگام دعای کنگره چه دعایی می‌کنید؟ همیشه هنگام دعا از خداوند سه چیز را کنار هم می‌خواستم «خانواده، کار و کنگره» این‌ها را کنار هم خواهان بودم و این مثلث همیشه درون ذهن من ترسیم شده بود و اکنون نیز این‌چنین است و به لطف خداوند هر ۳ ضلع این مثلث در زندگی من پررنگ است.

 لطفاً به ما بگوید توصیه شما به یک تازه‌وارد که قصد ورود به کنگره 60 را دارد چیست؟

بهتر است بگویم همه چیز بستگی به آن تازه‌واردی دارد که وارد این مجموعه می‌شود، بعضی از تازه واردین به اجبار خانواده وارد کنگره می‌شوند و عده‌ای تنها ورود می‌کنند تا این انجیو را تجربه کنند اما عده‌ای نیز هستند که به معنای واقعی به پایان راه رسیده‌اند و صحبت‌های من بیشتر با این دسته از مصرف کندگان مواد مخدر است. اگر قصد ورود به کنگره 60 رادارند باید بگویم که این انجیو بهترین جا برای درمان اعتیاد است و وظیفه من این است که با آغوش باز پذیرای آنان باشم.

 لطفاً برای ما بگوید یک مرزبان باید دارای چه ویژگی‌ها یا نقطه قوطى برای خدمت کردن در این جایگاه باشد.

یک مرزبان باید از نقطه تحمل بسیار بالایی برخوردار باشد که در وادی نهم نیز به آن اشاره شده است. زمانی که یک تازه‌وارد کنگره 60 می‌شود ازنظر جسمی و روحی شرایط نامتعادلی دارد و ما باید در برخورد با این افراد هوشمندانه برخورد کنیم.

یک مرزبان در کنار نقطه تحمل باید از اخلاق و منش بالایی نیز برخوردار باشد تا بتواند با برخورد خوب و مناسب، پیوند محبت را در بین افراد این مجموعه بیشتر و بیشتر کند.

 لطفاً برای ما بگوید به نظر شما یک همسفر تا چه اندازه می‌تواند در سفر مسافر خود نقش داشته باشد.

همسفر در طول مسیر مسافر خود می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند و در این مسیر، مسافر خود او را کمک کند. همان‌گونه که جناب آقای مهندس گفته‌اند: اگر همسفران نبودند شاید کنگره به این جایگاهی که اکنون دارد نمی‌رسد، چرا؟ به خاطر اینکه یک همسفر می‌تواند مکمل مسافر خود باشند. جا دارد اینجا از همسفر خود به خاطر تمامی زحماتی که به خاطر من متحمل شد تشکر کنم، همسفر من غمخوار من بود و اگر او در کنار من نبود شاید اکنون در این جایگاه نبودم.

 لطفاً برای ما بگوید یک خدمتگزار در هر جایگاهی اولین چیزی که باید مدنظر داشته باشد چیست.

یک خدمتگزار هیچ وقت نباید درگیر منیت و غرور باشد و خودش را نسبت به دیگران برتر بداند، یک خدمتگزار باید غمخوار دیگران باشد و تمامی آن‌ها را به یک چشم ببیند و به دیگران احترام بگذارد. در آخر یک خدمتگزار باید به‌گونه‌ای برخورد کند که با عملکرد مثبت خود بتواند الگویی برای دیگران باشد.

 درنهایت اگر صحبتی باقی مانده است لطفاً بگوید.

دوست دارم کسانی که در حال حاضر در خیابان‌ها، پارک‌ها... درگیر مصرف مواد مخدر هستند هر چه زودتر با کنگره 60 آشنا شوند و وارد این مجموعه شوند تا بتواند همانند ما به درمان و حال خوب برسند.

آرزوی من این است که همه مصرف کنندگان مواد مخدر به درمان و رهایی برسند، امیدوارم روزی جهان بینی تمام مردم ما به جایی برسد که دیگر، درگیر مسائل حاشه ای و پوچ نباشند، امیدوارم که همه کنگره 60 ی شوند تا اجتماع ما بتواند به تعادل برسد.عکاس: مسافر محمود

تهیه گزارش: مسافر رحیم

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فاطمه همسفر احمد لژیون یکم جمعه 28 شهریور 1399 09:47 ب.ظ
خدا قوت
با آرزوی موفقیت های بیشتر
مسافر رضالژیون چهارم پنجشنبه 27 شهریور 1399 08:10 ب.ظ
ممنون اقاسعید برای زحماتی که برای ماسفر اولیها میکشیدتا باارامش سفر کنیم.خداقوت
سمیرا همسفر رحیم لژیون یکم پنجشنبه 27 شهریور 1399 01:14 ب.ظ
خداقوت خدمت مرزبان محترم آقا سعید. خداقوت به خدمتگزاران سایت
مسافر پوریا پنجشنبه 27 شهریور 1399 07:53 ق.ظ
سلام. آقا سعید برای حضور گرم و صفای وجودتان و همچنین زحماتی که برای پیش برد اهداف کنگره میکشید صمیمانه سپاسگزارم. خدا قوت
حسین روشن لژیون چهارم چهارشنبه 26 شهریور 1399 11:52 ق.ظ
سلام خسته نباشید به مرزبان محترم آقای سعید
استفاده کردم
خدا قوت ویژه به آقا رحیم و محمود عزیز
مسافر رحیم لژیون ششم چهارشنبه 26 شهریور 1399 09:55 ق.ظ
خداقوت به مرزبان عزیز و مهربان آقا سعید. امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز و سربلند باشید.
مسافر سعــــید قیـــاسـی سه شنبه 25 شهریور 1399 10:29 ب.ظ
خدا قوت آقا سعید مرزبان استفاده کردیم
مسافر محمود سه شنبه 25 شهریور 1399 11:24 ق.ظ
اقا سعید، من به شحصه بخاطر تمامی زحماتی که تاکنون برای نمایندگی رودهن کشیده اید، از شما ممنون و سپاسگزارم.
محمدرضا لژیون ششم سه شنبه 25 شهریور 1399 11:08 ق.ظ
بسیار مفید و آموزشی برای من بود. دست مریضاد به مسافران عزیز آقایان رحیم و محمود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic