مصاحبه
پنجشنبه 30 مرداد 1399 ساعت 08:49 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

گفتگویی داشتیم با مسافر کیان 
یکی از کمک راهنمایان نمایندگی رودهن

عشق و محبت بسیار قدرتمندی را در کنگره حس کردم که این عشق و محبت؛ بی دریغ و بی‌منت بود،  پس ماندم تا در این جریان پر مهر سهیم باشم.

 


۱ ـ لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید.

با سلام به خدمت همه دوستان عزیز کیان هستم یک مسافر. تخریب بیش از ۱۰ سال؛ آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره، شیشه، متادون. داروی درمان شربت OT  طول سفر اول ۱۳ ماه، راهنما آقای حسین راد، رهایی ۵ سال و ۱۱ ماه در ضمن مسافر سیگار هم هستم، مدت سفر اول ۱۰ ماه، راهنما آقای حسن فراهانی، رهایی از سیگار ۵ سال و ۴ ماه.

۲ - لطفاً برای ما بگوید تا کنون چه جایگاه‌های خدمتی را در کنگره 60 تجربه کرده‌اید؟

می‌توانم بگویم: از زمانی که وارد سفر دوم شدم تقریباً تمامی جایگاه‌های خدمتی را تجربه کرده‌ام و زمانی که در امتحانات کمک راهنمایی قبول شدم شروع به خدمت در قسمت کمک راهنمایی کردم و در حال حاضر نیز در این قسمت مشغول به خدمت هستم.

۳ - لطفاً نقش راهنما را برای درمان اعتیاد در کنگره 60 توضیح دهید؟

در کنگره 60 با توجه به اینکه درمان صورت می‌گیرد، این درمان نیاز به یک سری ابزار دارد و یکی از مؤلفه‌های درمان اعتیاد در کنگره نقش راهنما می‌باشد. در بعضی از انجی اوهای دیگر این جایگاه برعکس تعریف شده است، یعنی فکر می‌کنند که راهنما درمانگر است در صورتی که راهنما در کنگره 60 نقش هدایت کننده و هادی را دارد و چیزی که مشخص است راهنما فقط مسیر را به فرد نشان می‌دهد و او را به مسیر درست هدایت می‌کند، اما تمام کار بر عهده شخص مسافر است و او است که باید در این مسیر قدم بردارد.

یکی از مهمترین مباحثی که در بحث راهنما و رهجو مطرح می‌باشد این موضوع است که اگر مسافر می‌خواهد به درمان برسد، راهنما کسی است که این مسیر را گذرانده و در موضوع اعتیاد بعد از سپری کردن یک سری موضوعات و به دست آوردن اطلاعات، اکنون به جایگاهی رسیده که قابلیت راهنمایی کردن را در حوضه اعتیاد دارا است و به گفته جناب آقای مهندس؛ راهنمایان کنگره 60 افرادی هستند که بسیار در مسئله درمان اعتیاد آگاهی دارند و کسی همانند این‌ها در دنیا وجود ندارد، به خاطر اینکه هم مواد مخدر را می‌شناسند و هم صور پنهان و آشکار را، در کنار این‌ها از جهان بینی نیز برخوردار هستند.

۴ - لطفاً برای ما بگوید چه عواملی باعث می‌شود تا یک رهجو در کنگره 60 بتواند به بهترین شکل و بالاترین کیفت ممکن به رهایی برسد؟

اولین موضوع مهمی که در مبحث درمان حائز اهمیت هست خواست خود رهجو است، یعنی فرد باید یک خواسته بسیار قوی برای درمان داشته باشد، اما این تنها یکی از پارامترها می‌باشد. دومین موضع مهم در این مبحث که باعث می‌شود تا رهجو به درمان برسد مسئله فرمان‌برداری است. در کنگره یک موضوع مطرح می‌شود که ما باید فرمان‌بردار راهنما باشیم؛ یعنی من فراموش کنم هر چیزی را که تا کنون در مورد مسئله اعتیاد می‌دانستم و فقط باید گوش به فرمان راهنمای خود باشم و به این گفته زیبا همیشه توجه کنم که می‌گوید: " اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی" زمانی که من پذیرفتم و تسلیم شدم که در مورد این مسئله چیزی نمی‌دانم و کنگره 60 جایی است که می‌تواند به درمان من کمک کند، آن زمان است که می‌توانم این مسیر را به راحتی طی نمایم.

پس یکی خواسته فرد و دیگری فرمان‌برداری و سوم تلاش او می‌باشد.

در کلام‌الله آمده است "انسان هیچ چیز نیست جزء تلاش خودش"، اگر کنگره 60 باشد و بهترین آموزش‌ها و امکانات هم در دسترس باشد اما تا شخص در راستای هدف خود "تلاش، استمرار و مقاومت" نکند به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید.


۵ - لطفاً برای ما بگوید درمان سیگار و درمان اعتیاد را چگونه با یکدیگر مقایسه می‌کنید؟

اگر بخواهد در این باب مقایسه‌ای صورت بگیرد؛ به نظر من هر دو به یک اندازه باعث تخریب می‌شوند، حتی سیگار می‌تواند به‌ گونه‌ای بیشتر باعث تخریب جسم و سیستم ایکس ما شود؛ بنابراین هر دو به یک اندازه مهم می‌باشند و مدت زمان درمان هرکدام از این نوع مواد ۱۰ ماه هست و درمان هرکدام به یک اندازه حائز اهمیت می‌باشند و همیشه بچه‌هایی که برای دریافت گل رهایی به خدمت آقای مهندس می‌روند جناب مهندس با یک ذوق و شوق دیگری رهایی آن‌ها را امضاء می‌کند و از آن‌ها سؤال می‌کند آیا سفر خوش گذشت. به خاطر اینکه به نظر من درمان سیگار یکی از شاهکارها در حوزه درمان است که تا کنون در سراسر دنیا نه کسی ادعای درمان سیگار را داشته نه توانسته‌اند تا کنون کسی را درمان کنند.

۶ - درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می‌شود لطفاً برای ما توضیح دهید؟

خوب به نظر من گفته جناب آقای مهندس حجت را برای ما تمام می‌کند. زمانی که آقای مهندس می‌فرمایند: اعتیاد درمان نمی‌شود مگر با درمان سیگار و این مسئله نشان دهنده اهمیت این موضوع است؛ زیرا سیگار یک ضد ارزش است، یک‌دری است که تا بسته نشود نیروهای منفی می‌توانند مجدداً حضور پیدا کنند و این در باید کاملاً بسته شود. سیگار خود به تنهایی یک نوع خمر است و در کلام‌الله آمده است دور خمر را باید خط کشید و به نظر من سیگار آغاز تمام ضد ارزش‌ها است و بهتر است بگویم مادر همه مریضی ها نیز می‌باشد. حال من اعتیاد خود را درمان کنم و آن چیزی که باعث شد تا من وارد جهان اعتیاد و تاریکی‌ها شوم را نیز باید کنار بگذارم، به خاطر اینکه اگر این کار را انجام ندهم امکان دارد مجدداً از همان جا به من ضربه وارد شود. فکر می‌کنم اهمیت این موضوع به این صورت هست و به همین خاطر درمان سیگار تکمیل کننده درمان اعتیاد است.

۷ - لطفاً برای ما بگوید توصیه شما برای آنانی که هنوز سیگار مصرف می‌کنند و فکر می‌کنند نمی‌توانند قطع مصرف کنند و بدون آن زندگی کنند چیست؟

ما باید خداوند را سپاسگزار باشیم که در کنگره 60 بستری فراهم شده است تا ما بتوانیم بدین وسیله سیگار خود را درمان کنیم. من اول از همه به این عزیزان پیشنهاد می‌کنم که وارد این مجموعه شوند و از این بستر استفاده کنند. آن‌هایی که وارد این مجموعه نشده‌اند و فکر می‌کنند که نمی‌توانند این کار را انجام دهند همانند انسانی هستند که غذاهای مختلفی برای خوردن وجود دارد و بدون اینکه آن‌ها را امتحان کند میگویند که این غذاها بد مزه هستند، شما باید امتحان کنید بعد نظر خود را در مورد مزه آن‌ها بگوید، شما تا زمانی که این غذا را امتحان نکنید نمی‌توانید نظری در مورد طمع یا مزه آن‌ها بدهید. من از این دوستان می‌خواهم که بیایند و این موضوع را تجربه کنند. در کنگره 60 ما چیزی را از کسی نمی‌گیریم مگر اینکه جایگزینی به آن‌ها دهیم، ما سیگار را از آن‌ها می‌گیریم اما جایگزینی به نام آدامس نیکوتین به آن‌ها می‌دهیم که هر آدامس نیکوتین ۲ میلی‌گرم نیکوتین دارد، پس مطمئن باشند سیگار را زمانی که قطع می‌کنند جایگزین به جای آن‌ها داده می‌شود چون بدن نیاز به نیکوتین دارد و از این لحاظ به هیچ عنوان کمبودی نخواهند داشت و هیچ خللی در روند درمانی آن‌ها به وجود نخواهد آمد، پس کاملاً جایگزینی انجام می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی هم وجود ندارد. در آخر به آن عزیزان میگویم بیایید امتحان کنید و کسانی که وارد این مسیر شدند و به درمان رسیدند را ببینید و مطمئن باشید شما هم موفق خواهید شد.

۸ - لطفاً برای ما بگوید هدف از لژیون سردار چیست؟

ما در جهان بینی یاد گرفتیم هر ساختاری دو ویژگی دارد اول حفظ و بقا، دوم رشد و توسعه. هر سازمانی برای اینکه بتواند ادامه پیدا کند و رشد بقا داشته باشد، یکی از ارکان مهم آن بحث مالی است و نیاز هست که اهرم‌های مالی داشته باشد. ما همان‌طور که میدانیم کنگره یک انجیویه مردم ‌نهاد است در واقع خود اعضاء هستند که حمایت می‌کنند و با همین حمایت‌ها است که این مسیر ادامه پیدا می‌کند، پس به همین خاطر نیاز است که اعضاء بتوانند به صورت منسجم و به صورت سیستماتیک، کمک‌هایی را که می‌خواهند انجام دهند را با کمک این لژیون عملی کنند. حال وظیفه لژیون سردار این است که این موضوع را هدایت می‌کند و کمک‌های این اعضاء را با دادن خط‌ مشی مناسب به جهت صحیح هدایت می‌کند تا بتواند با این کار از کمک‌های دوستان هدفمندترین و بهترین کارها را انجام دهند.


۹ -  لطفاً برای ما بگوید پیام شما به کسانی که می‌خواهند وارد لژیون سردار شوند اما هنوز تردید دارند چیست؟

به نظر من عامل تردید این است که من نسبت به یک مسئله‌ای هنوز به قطعیت نرسیده‌ام و نمی‌دانم که آن موضع چه نتیجه‌ای در زندگی من می‌تواند داشته باشد حال این موضوع هر چیزی می‌تواند باشد؛ اما طبق متود DST روشی که من می‌توانم در تمام مراحل زندگی خود از آن استفاده کنم، اولاً این را باید بدانم که وعده خداوند دروغ نیست و نظام هستی بر مبنای بخشش بناشده است اما برای اینکه من بخواهم یا بتوانم در لژیون سردار شرکت کنم باید از همان روش DST آغاز کنم و با حمایت کردن سبد قانون سیزدهم و تمرین کردن از همین‌جا شروع کنم تا آن باور در من به وجود آید تا کم کم به مراحل بعدی و بالاتر برسم و مطمئناً نتایج این کار خود را در زندگی و حال خود خواهم دید.

۱۰ - به نظر شما یک لژیون سردار چه پیامی می‌تواند برای دیگران داشته باشد.
من فکر می‌کنم در کنگره زمانی که صحبت از درمان اعتیاد می‌شود به این معنی است که درمان کاملاً همه شنود است و تمام زوایا را در برمی‌گیرد. وقتی که ما صحبت از درمان می‌کنیم یعنی تغییر تمام عیار یک انسان از هر لحاظ. صفتی که مواد مخدر به من یاد داد این بود که همه چیز را بگیر و برای خود نگاه ‌دار و اصلاً کار تاریکی همین است.

همیشه فکر می‌کردم سیستم جهان هستی کارش از بیرون به درون است یعنی اول آن باید به من دهد تا بعد من به آن دهم؛ اما زمانی که وارد کنگره 60 شدم متوجه شدم که جریان هستی از درون به بیرون است و زمانی که متوجه شدم جریان ورود نعمت به زندگی من چگونه است، فهمیدم که آری من خود باید شروع کننده باشم من زمانی که بخشش را یاد می‌گیرم و می‌بخشم، آن زمان است که خداوند به من هم می‌بخشد. زمانی که من شکرگزاری را یاد می‌گیرم و این کار را تمرین می‌کنم، همین موضوع نشان دهنده تغییراتی است که حال ایجاد شدن در من است و این عمل خود نشان دهنده این موضوع است که فردی که تا دیروز مصرف کننده مواد مخدر بوده است با تغییراتی که امروز در تفکر و جهان بینی او به وجود آمده تبدیل به یک انسان کاملاً تغییریافته و تبدیل‌شده است.

۱۱ - لطفاً برای ما بگوید پر رنگترین عامل در رهایی و ماندگار شدن شما در کنگره 60 چه بود.

خوب اول اینکه خواسته بسیار قوی داشتم و به خاطر اینکه عشق و محبت بسیار قدرتمندی را در کنگره حس کردم که این عشق و محبت بی دریغ و بی‌منت بود و این عشق و جریان این انرژی که در این مجموعه وجود دارد و از همه مهمتر اینکه من در اینجا درمان شدم و از طرفی وجود تمامی خدمتگزاران و همچنین وجود پرمهر جناب آقای مهندس، تمامی این‌ها باعث شد تا من بمانم و در این جریان سهیم باشم.

حرف آخر

به خاطر معضل اعتیاد خانواده‌های بسیاری در حال فروپاشی هستند. شما اکنون می‌توانید نگاه کنید که چه خانواده‌هایی، چه انسان‌های اندیشمند و متفکری که به هر دلیلی وارد مسئله اعتیاد شده‌اند و نمی‌توانند راه را پیدا کنند و امیدوارم که خداوند راه ورود به کنگره 60 را برای آنان نمایان کنند و برای کسانی که در سفر اول هستند امیدوارم بتوانند به سلامت سفر خود را به پایان برسانند و وارد سفر دوم شوند و کسانی هم که در سفر دوم هستند بتوانند جایگاه‌های بالاتری را تجربه کنند و در آخر آرزوی من دل آرامی و شادی است برای تمامی بچه‌های کنگره.عکاس: مسافر پوریا

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رضالژیون چهارم پنجشنبه 13 شهریور 1399 07:08 ق.ظ
خداقوت اقا کیان افتخار میکنم رهجوی شما هستم
الهام همسفرحسین.. لژیون سوم جمعه 7 شهریور 1399 07:46 ق.ظ
خداقوت بسیار عالی بود مخصوصا صحبتهای شما در مورد لژیون سردا خیلی تاثیر گزار و زیبا بود.
مسافرعباس دوشنبه 3 شهریور 1399 12:48 ب.ظ
خدا قوت به آقا کیان عزیز بسیار آموزنده بود
تشکر از محمودعزیز برای تهیه این گزارش
حسین روشن لژیون چهارم دوشنبه 3 شهریور 1399 11:47 ق.ظ
سلام خداقوت
بسیار عالی بود .راهنما آقا کیان عزیز
زهرا همسفر مجتبی دوشنبه 3 شهریور 1399 01:04 ق.ظ
سلام خداقوت به کمک راهنما محترم آقا کیان بسیار عالی بود.
خداقوت به خدمتگذاران وبلاگ
سمیرا همسفر رحیم لژیون یکم دوشنبه 3 شهریور 1399 12:10 ق.ظ
بسیار عالی. خداقوت
مسافر رحیم لژیون ششم یکشنبه 2 شهریور 1399 09:52 ب.ظ
خداقوت
احمد رستمی جمعه 31 مرداد 1399 11:46 ب.ظ
سلام عالی بود
جمعه 31 مرداد 1399 05:10 ب.ظ
سلام وخداقوت به آقا کیان عزیز وخدمتگزان خوب سایت
مسافر قاسم لژیون ششم جمعه 31 مرداد 1399 02:14 ب.ظ
خدا قوت
مسافر سعــــید قیـــاسـی پنجشنبه 30 مرداد 1399 11:33 ب.ظ
خدا قوت آقا کیان عزیر عالی بود
مسافر محمود پنجشنبه 30 مرداد 1399 10:00 ق.ظ
آقا کیان عزیز، بسیار عااالی بود من که خودم لذت بردم.
در ضمن از شما بخاطر قبول این زحمت تشکر میکنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic