مقالات
پنجشنبه 2 مرداد 1399 ساعت 12:17 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

مقاله‌ای در باب دستور جلسه

«چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان،
همه به بحر و اقیانوس می‌رسند
»

برای چشمه‌ای جوشان بودن؛ باید از درون و از صور پنهان، به منبعی عظیم، قدرتمند و تمام نشدنی متصل بود که آن منبع، منبع عظیم الهی است


چشمه‌های جوشان و رودهای خروشان، همه به بهر و اقیانوس می‌رسند.

تبدیل به چشمه جوشان شدن، به کمک یک چیزی ورای جسم و ورای صور آشکار، اتفاق می‌افتد. همان‌طور که بر یک هسته خرما برای شکافته شدن و جوانه زدن و تبدیل شدن به یک نخل پربار، یک چیزی ورای ماده حاکم است.

وادی، از آنجایی شروع می‌شود که اهریمن بر علیه انسان، جنگی پنهان را آغاز می‌کند.

شیطان، خطاب به نیروهای خود، می‌گوید:

به انسان یک ویژگی داده شده که ما فاقد آن هستیم و آن ویژگی، اختیار انسان است؛ و همچنین می‌گوید؛ که ما فقط از طریق الهام و القاء، می‌توانیم او را به طرف ضد ارزش‌ها و سقوط، سوق دهیم.

یعنی اختیار، برای انسان یک برتری محسوب می‌شود، ولی اگر انسان از این اختیار، درست استفاده نکند و تحت تأثیر القائات منفی اهریمن، در مسیر اشتباه حرکت کند؛ اختیار، تبدیل به یک نیروی کاملاً مخرب می‌شود.

کلیدی‌ترین موضوع، برای فریب انسان، توسط شیطان، مادیات است،

و به انسان هم این هشدار داده شده که؛

ای انسان، اگر بر مادیات سوار باشی؛ نیمی از قدرت اهریمن را شکست داده‌ای، اما اگر مادیات بر تو سوار باشد، بدان که صد در صد تو را شکست خواهد داد.

اما چرا ما انسان‌ها، معمولاً به این هشدار اهمیت نمی‌دهیم و یا فراموش کرده‌ایم؟

چون ما انسان‌ها، به‌واسطه اختیاری که داریم، خیلی وقت‌ها تحت تأثیر القائات شیطانی، از تعادل خارج می‌شویم.

درواقع تعادل؛ سپر دفاعی ما انسان‌هاست. انسان اگر قوانین الهی را رعایت نکند؛ از تعادل خارج می‌شود و سپر دفاعی او کنار می‌رود.

یعنی مشکل از آنجایی شروع می‌شود که ما از تعادل خارج می‌شویم.

برای همین است که شیطان می‌گوید:

تعادل قانون است، ولی افراط و تفریط، خواست ما.

دروغ، غیبت، کینه، دشمنی، خیانت، حسادت، ترس، لذت‌جویی، مال اندوزی، جنگ و خونریزی و خمر و ... انسان را از حالت تعادل، خارج می‌کند.

وقتی که انسان از حالت تعادل خارج شد؛ فعالیت‌های صور پنهان، با مشکل مواجه می‌شود و در صور آشکار، فعالیت جسم و سیستم ایکس او دچار اختلال می‌شود و درست کار نمی‌کند.

بنابراین احساس و حال خوبی ندارد و مدام از وضعیت خود ناراضی است؛ و همین طور روز به روز انجام ضد ارزش‌ها باعث وخیم‌تر شدن اوضاع او و نارضایتی بیشترش می‌شود، پس به دنبال راهی می‌گردد که این کمبودها را جبران کند.

دقیقاً مثل حالی که ما قبل از دوران اعتیاد در زمان شروع به مصرف مواد داشتیم.

برای همین است که به خمر پناه می‌برد.

مصرف الکل و مواد مخدر، ابتدا خواسته‌های انسان را برآورده می‌کند اما پس از مدتی باعث خارج شدن کامل انسان از حالت تعادل می‌شود و انسان را به طرف سقوط و نابودی سوق می‌دهد.

حال بررسی می‌کنیم که ضد ارزش‌ها و مواد مخدر و در کل، خارج شدن از حالت تعادل، چگونه باعث ویرانی انسان می‌شود و چه ربطی به وادی یازدهم و چشمه‌های جوشان دارد؟

و یا تعادل نداشتن، چگونه می‌تواند انسان را از چشمه‌ای جوشان بودن، محروم کند؟

برای همین سری می‌زنیم به جزوه جهان بینی استاد امین و راجع به فعالیت چاکراها و نیز مدل استخر صحبت می‌کنیم:

در هفت نقطه از بدن ما، مراکز انرژی وجود دارد به نام چاکرا.

این مراکز به‌صورت مخروط‌هایی هستند که رأس آن‌ها متصل به بدن ماست و دهانه آن‌ها به سمت بیرون.

چاکراها همانند گرداب‌ها و گردبادهایی هستند که انرژی را از کائنات دریافت نموده و به داخل سیستم ما هدایت می‌کنند و یا برعکس، از درون ما به بیرون می‌فرستند.

چاکراها دارای مخروط‌های هم مرکز ریزتری هستند که انرژی درون ما را با سرعت‌های مشخص، دوران می‌کنند. در این حرکت دورانی، طیف‌هایی از انرژی به داخل و خارج سیستم، ارسال می‌شوند.

هرگاه سرعت چرخش مخروط‌ها و یا جهت حرکت آن‌ها و تقارنشان به هم بریزد، اختلالاتی در ادراک و احساس ما و همین‌طور میزان انرژی ما و در کل، فعالیت‌های صور پنهان ما پدید می‌آید که درنهایت این اختلالات به صور آشکار هم کشیده می‌شود.

برای برداشت بهتر، می‌توانید آن‌ها را مانند فن‌ها یا تهویه‌هایی با پره‌های خمیده در نظر بگیرید، جهت حرکت تعیین می‌کند که هوا از درون به بیرون وارد شود و یا برعکس.

مصرف مواد مخدر، اسیدها و قرص‌های روان‌گردان، روی چاکراها تأثیرات فوق‌العاده مخربی می‌گذارند، بدین صورت که با تغییر سرعت چرخش و یا برعکس کردن جهت چرخش، باعث خروج انرژی‌های درونی‌مان و ورود خیلی از انرژی‌های منفی و احساسات منفی و القائات و تأثیرات بد می‌شوند که با لذت هم توأم است، چون جابجایی انرژی با کسب لذت همراه است.

و همان‌طور که جناب مهندس گفتند؛

مصرف مواد مخدر، چرخش نیروها را به نفع نیروهای شیطانی، تغییر می‌دهد.

در اینجا می‌توانیم از این سخن جناب مهندس، این برداشت را داشته باشیم که چرخش نیروها به این دلیل به نفع نیروهای شیطانی می‌شود که؛ جهت چرخش چاکراها برعکس شده و تمام نکات و انرژی‌ها و مطالب منفی و شیطانی را به درون ما هدایت می‌کند و ما به منبعی از بدی‌ها متصل می‌شویم و از آن تغذیه می‌کنیم و در جهت نیروهای شیطانی حرکت می‌کنیم.

توهم‌ها و جنایت‌هایی که در اثر مصرف شیشه، بارها و بارها اتفاق افتاده، برای همین است.

 حتی اگر انرژی‌ها و القائاتی مثل طبع شعر گفتن و یا داستان نوشتن و یا طراحی پروژه‌های فنی و یا دیدن تصاویر و صداهای موجوداتی ماورایی و یا اطلاعاتی راجع به جهان‌های دیگر به ما منتقل شود، (که برای بعضی از افراد مصرف کننده شیشه اتفاق می‌افتد)؛ بازهم این موضوع شیطانی است چون در ادامه، ما را به تخریب‌هایی شدید می‌رساند، هم در اثر تخریب چاکراها و سیستم‌های درونی و تخلیه انرژی‌های بالقوه درونی‌مان و هم در اثر نداشتن ظرفیت لازم برای هضم اطلاعات و انرژی‌هایی که دریافت می‌کنیم. (در ادامه راجع به چگونگی این تخریب‌ها مقداری صحبت می‌کنیم).

بنابراین تمام القائات و الهاماتی که به ما می‌شود منفی و شیطانی است و ما را در جهت نابودی خودمان و دنیای پیرامونمان حرکت می‌دهد، یعنی ما را تبدیل به چشمه‌ای جوشان می‌کند اما در جهت تخریب و در راستای اهداف شیطانی.

بالا رفتن سرعت چرخش مخروط‌ها خطرناک بوده و باعث پاره شدن جدار چاکراها می‌شود و ممکن است این آسیب در تمام عمر و یا مدت زیادی همچنان باقی بماند.

حرکت معکوس مخروط‌ها می‌تواند ذخایر انرژی هاله تابان ما را به بیرون پرتاب کند که البته لذت بخش هم هست و این فوران انرژی، باعث بروز توانایی‌های عجیب و بی نظیر در ما می‌شود. گویا به قدرت جادویی دست‌یافته‌ایم که دیگران فاقد آن هستند، ولی دوام این حالت چندان طولانی نمی‌باشد و پس از فروکش نمودن انرژی و رسیدن کفگیر به ته دیگ، ما می‌مانیم و وجودی تهی، ساختارهایی منهدم شده و چاکراهای آسیب دیده؛ یعنی تبدیل می‌شویم به یک مرداب پر از لجن و گنداب؛ یعنی تبدیل می‌شویم به یک چشمه ساکن و به درد نخور که نمی‌تواند حتی خودش را سیراب کند چه برسد به اطرافش را؛ یعنی رسیدن انسان به همان نقطه سقوطی که اول وادی، شیطان برای انسان زیر سر داشت.

تمام انرژی و مطالبی که از چاکراها به درون ما وارد می‌شوند، همگی به یک حوضچه و جایگاهی می‌ریزند و آنجا جمع می‌شوند که آن حوضچه، چشمه درونی ماست که اگر معادل سازی کنیم؛ می‌توانیم آن را به مثال استخر آب، در جزوه جهان بینی استاد امین، تشبیه کنیم.

۷ چاکرا، ۷ ورودی و خروجی اصلی آب استخر هستند.

برای اینکه چشمه‌ای جوشان باشیم؛ باید این وردی و خروجی‌ها سالم و فعال باشند، در جریان باشند و کیفیت و کمیت انرژی بالا باشد.

خب اگر آب درون استخر را انرژی در نظر بگیریم، زلالی و پاکی یا آلودگی آب درون استخر، کیفیت انرژی می‌باشد و مقدار آب، کمیت انرژی را نشان می‌دهد.

هنگامی که آب درون خروجی‌ها جاری می‌شود، احساس پدید می‌آید. اگر آب درون استخر، پایین باشد، بسیاری از خروجی‌ها به دلیل اینکه بالاتر از آب هستند، نمی‌توانند آبی را به بیرون منتقل کنند، لذا حسی پدید نمی‌آید.

مثلاً شخص نمی‌تواند به دیگران محبت کند. این امر به دلیل پایین بودن سطح انرژی است؛ یعنی ورودی آن‌ها اندک است، بنابراین نمی‌تواند چشمه‌ای جوشان باشد و نمی‌تواند اطراف خود را آباد سازد.

حال اگر در استخری سطح آب بالا باشد ولی آب درون استخر، کثیف و آلوده باشد، آب جریان می‌یابد ولی فقط می‌تواند در اطراف خود تخریب ایجاد نماید و محیط اطراف استخر مبدل به لجن‌زار و حیوانات موزی و گیاهان هرزه می‌شود.

دقیقاً مانند دوران مصرف ما، به‌وسیله مواد و مسائل ضد ارزشی، چرخش چاکراها به نفع نیروهای شیطانی می‌شد و انرژی کثیف وارد استخر خود می‌کردیم.

بنابراین آن انرژی و یا آبی که از استخر ما به بیرون روان می‌شد، کثیف و زهرآگین بود و زمین‌های اطراف و بستر بیرون را تخریب و آلوده می‌کرد. مثل آسیب‌ها و اثرات بدی که به خانواده و اطرافیان خود و جامعه و طبیعت وارد می‌کردیم.

یعنی چشمه‌ای بودیم جوشان، اما به نفع نیروهای تخریبی و به منابع شیطانی متصل بودیم.

داخل وادی هم گفته ‌شده که؛

هرکس با تدبیر و یا بدون تدبیر، با عقل و یا بدون عقل، با حس درون و یا با حس بیرون، هرچند کوچک، گویی مانند چشمه آب عمل می‌کند،

یکی چشمه‌ای خشک و خنثی می‌شود، یکی چشمه‌ای با آب زلال، یکی چشمه‌ای با آب گندیده و دیگری چشمه‌ای با آب زهرآگین.

نکته اینجاست که:

برای اینکه یک انسان، تبدیل به چشمه‌ای جوشان و رودی خروشان شود؛ فقط آموزش‌ها و مطالب موجود در صور آشکار، کافی نیست.

برای چشمه‌ای جوشان بودن؛ باید از درون و از صور پنهان، به منبعی عظیم، قدرتمند و تمام نشدنی متصل بود که آن منبع، منبع عظیم الهی است در وادی هم به‌خوبی بیان می‌شود که لازمه رسیدن به این منبع، چنگ زدن به ریسمان الهی است.

چاکراها ۷ دروازه‌ای هستند که می‌توانند ما را به منبع عظیم الهی و به تمام کائنات متصل کنند.

تمام القائات و الهامات، اطلاعاتی که در صور پنهان است، ادراکات و احساسات فراتر از معمول، انرژی‌های ناب و وصف ناپذیر و در کل، تمام ارتباط ما با هستی و نیستی را این ۷ دروازه تحت کنترل دارند.

اگر در صور پنهان، چشمه درونی ما به درستی و در جهت مثبت وصل باشد، در بیرون و صور آشکار، حرکتمان به‌گونه‌ای می‌شود که آموزش‌ها و اطلاعات موجود در مسیر را به‌خوبی برداشت می‌کنیم و از آن‌ها بهترین استفاده‌ها را به عمل می‌آوریم.

برای مثال؛ آموزش‌های کنگره را به‌خوبی فرا می‌گیریم و آن‌ها را اجرایی می‌کنیم و مسیر به گونه‌ای می‌شود که تبدیل به چشمه‌ای جوشان می‌شویم که انسان‌های بی‌شماری را از اعتیاد نجات می‌دهد و تبدیل به انسان والایی می‌شود.

اگر ما به تعادل برسیم، می‌توانیم به این گنجینه عظیم دست پیدا کنیم و تبدیل به چشمه‌ای جوشان شویم و حرکت کنیم و مسیر حرکت خود را آباد سازیم و هرکجا پا می‌گذاریم مهر و محبت بکاریم تا به نقطه‌ای برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم و آنجا همان بحر و اقیانوس است.

ولی لازمه این تعادل، انجام کامل قوانین الهی و تزکیه و پالایش است که در وادی به آن اشاره شد؛ و همچنین آموزش و تجربه مفید و بازسازی سیستم‌هایی که در دوران اعتیاد دچار تخریب ‌شده‌اند. مثل سیستم ایکس و تخریب‌هایی که در صور پنهان وارد شده، از جمله تخریب چاکراها؛ که در طول سفر و پروسه درمان به آرامی این تخریب‌ها روبه بهبودی می‌رود.

ولی برای رسیدن به بهبودی کامل و بهره بردن از مطالبی که راجع به آن صحبت کردیم؛ خواسته قوی و عزم و اراده راسخ همراه با فرمان‌برداری کامل و اجرای تمام قوانین‌ها و آموزش‌های کسب شده در طول سفر و در کل انجام یک سفر درست و تمام عیار لازم است.

ناگفته نماند که خیلی از تخریب‌ها، بخصوص تخریب‌های مربوط به صور پنهان، در سفر دوم، برطرف می‌شوند؛ یعنی لازمه رسیدن به تعادل و وصل شدن چشمه درونی‌مان به منبع عظیم الهی؛ حرکت پایدار در مسیر سفر دوم است؛ که باز هم حرکت پایدار در مسیر سفر دوم، بستگی به چگونگی عملکردمان در سفر اول دارد.

ثمره حرکت درست ما و انجام کامل قوانین الهی؛ تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، حس سالم، عقل سالم و عشق سالم است که همگی دم از تعادل می‌زنند.

ولی چرا من که این مطالب را می‌دانم، هنوز نتوانسته‌ام تبدیل به چشمه‌ای جوشان شوم؟

چون وصل شدن به منبع عظیم الهی و ورود انرژی و مطالب بی پایان آن؛ اذن و اجازه می‌خواهد.

فعالیت بیشتر و منحصر به فرد چاکراها، اذن و اجازه قدرت مطلق را می‌خواهد، لیاقت می‌خواهد و این کسب اجازه و لیاقت، با حرکت و عبور از سختی‌ها و با تزکیه و پالایش میسر می‌شود نه فقط با حرف و سخن. باید تمام وجود من با عمل سالم و حس سالم و عشق سالم عجین شود. هر چقدر خلوص قلب و رفتار و عیار انسان بیشتر باشد دسترسی او به دروازه‌های انرژی بیشتر و بیشتر می‌شود.

در کنگره به وضوح شاهد این موضوع هستیم و می‌بینیم که هر چقدر درجه و جایگاه افراد بالاتر است و عیار و عشقشان بیشتر است؛ پر انرژی تر، با محبت تر، سازنده‌تر و تأثیرگذارتر از بقیه هستند. گویی عمیق و وسیع در دلمان می‌نشینند جوری که انگار سال‌هاست دل ما را تسخیر کرده‌اند.

در وادی بیان می‌شود که یک چشمه جوشان باید دو ویژگی داشته باشد:

۱_ منابع آب ذخیره شده: (که با بازسازی تخریب‌های وارده به سیستم‌های موجود در صور آشکار و پنهان، آموزش گرفتن و کسب مطالب، تزکیه و پالایش و حرکت در صراط مستقیم، میسر می‌شود)

۲_ اختلاف ارتفاع یا اختلاف پتانسیل: (که با تغییر جایگاهمان ایجاد می‌شود)

اختلاف پتانسیل؛ باعث تولید حس و انرژی برای ایجاد فشار لازم، برای فعال شدن ورودی ها و خروجی‌های چشمه درونی ما می‌شود که انرژی را از کائنات دریافت و به درون خود و سپس به بیرون جاری سازیم، برای به جوشش درآمدن و حرکت در مسیر و آبادانی محیط اطراف.

و همچنین این اختلاف پتانسیل، باعث ایجاد انگیزه برای بزرگتر شدن ظرفیت استخر درونی ما می‌شود.

ولی باید به یاد بیاوریم که سکون بر هیچ موجودی جایز نیست و توقف برای ما سم است؛ یعنی باید مدام در حال ایجاد اختلاف ارتفاع و تغییر جایگاهمان باشیم.

این اختلاف ارتفاع دقیقاً مانند سوخت رسانی به ماشین است. ماشین تا وقتی که بنزین دارد و روشن است موتورش کار می‌کند و انرژی تولید می‌کند، بنابراین می‌تواند در مسیر حرکت کند و به راه خود ادامه بدهد و خدمت رسان خوبی برای دیگران باشد ولی اگر ماشین من سوخت نداشته باشد، موتور آن خاموش می‌شود و انرژی وارد و یا خارج نمی‌شود و من نمی‌توانم حرکت کنم و متوقف می‌شوم.

خب دقیقاً اختلاف ارتفاع برای من کار همان بنزین را انجام می‌دهد. اگر ماشین من سوخت داشته باشد، چاکراها و دروازه‌های انرژی، یعنی ورودی‌ها و خروجی‌های چشمه درونی، (تشبیه شده به موتور ماشین) فعال و روشن می‌شوند و به کار می‌افتند و من می‌توانم انرژی را به جریان درآورم و بخوبی و باقدرت در مسیر حرکت کنم.

پس لازمه جوشان بودن من، این است که دائماً در تلاش برای تغییر جایگاهم باشم.

که کنگره بستر بسیار مناسبی است برای ایجاد این اختلاف ارتفاع و همچنین تمرین خوبی است که من بتوانم این تغییر جایگاه‌ها را به‌خوبی انجام بدهم و به بهترین شکل ممکن خدمت کنم که هم آن احساس ناب و فشار لازم، برای ورود و خروج انرژی‌ها به درون استخرم به وجود بیاید و هم ظرفیت درونی بیشتر شود.

ولی باید در جایگاهی که هستم خدمت و وظیفه‌ام را به درستی انجام بدهم و کوتاهی و یا قانون شکنی نکنم، چون وقتی کسی خدمتی بر عهده دارد و آن را ناقص انجام می‌دهد و آن نتیجه لازم حاصل نمی‌شود و یا وقتی که یک سفر اولی وظایف خود را درست انجام نمی‌دهد، از عملکرد خود احساس بدی دارد و حس نارضایتی در وجودش مدام موج می‌زند و باعث می‌شود اضلاع مثلث شخصیتش صدمه ببینند، بخصوص ضلع احساس لیاقت؛ که باعث می‌شود؛ دلسرد و نا امید، به کندی به مسیر خود ادامه بدهد و یا کلاً دست از ادامه دادن و تلاش بردارد و متوقف شود.

می‌توانم باکارهای ساده‌ای مثل مشارکت کردن و خدمت‌های کوچک شروع کنم تا به خدمت‌ها و جایگاه‌های بالاتر برسم. کنگره رود خروشانی است که من در مسیر آن قرار گرفته‌ام، پس باید با تمام وجود، خودم را به آن بسپارم و خودم را در تمام جوش و خروش‌های آن سهیم بدانم تا لحظه به لحظه، حال خوب و انرژی بیشتر را در وجودم احساس کنم.

در آخر باید این مطلب هم آویزهٔ جانم شود که؛

مسیری که رودخانه من تا رسیدن به بحر و اقیانوس در پیش دارد، هم از نقاط سخت و صعب‌العبور و طاقت فرسا عبور خواهد کرد و هم از دشت‌های سرسبز و لذت بخش، پس باید همه را به جان بخرم و صبور و پرانرژی، با تکیه بر محبت، استقامت و عشق و امید، به راه خود ادامه بدهم و بدانم که همسفران در آن مکان لامکان مرا یاری خواهند نمود...

با تشکر و درود فراوان.نوشته شده به دست یک مسافر

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احمد رستمی جمعه 10 مرداد 1399 10:47 ب.ظ
سلام خدا قوت
شیدالژیون چهارم سه شنبه 7 مرداد 1399 01:46 ب.ظ
خدا قوت عالی بود
مسافرعباس دوشنبه 6 مرداد 1399 10:36 ق.ظ
خداقوت
یکشنبه 5 مرداد 1399 01:45 ب.ظ
سلام. خدا قوت از نظرات شما عزیزان سپاسگزارم
مسافر محمود جمعه 3 مرداد 1399 06:29 ب.ظ
دوست عزیز، مطالب شما کامل و مفید بود.
امیدوارم به تمامی خواسته های ارزشی درونی و بیرونی که خواستارش هستید برسید.
مسافر علی لژیون 6 جمعه 3 مرداد 1399 12:58 ب.ظ
خداقوت مسافر عزیز دبیر محترم خداقوت مخصوص به بچه ها سایت که با خدمتشان سعی وتلاشان این است این رودهای کوچک را به بحر واقیانوس برسانند به امید رهایی تمامی مسافران عزیز
زهرا همسفر مجتبی جمعه 3 مرداد 1399 10:27 ق.ظ
سلام خداقوت بسیار عالی بود
مسافر محمود پنجشنبه 2 مرداد 1399 02:19 ب.ظ
با سلام و احترام به خدمت تمامی بازدید کنندگان وبلاگ نمایندگی.
مدتی است که بخاطر یک سری مشکلات یا بروزرسانیها در نرم افزاری که مربوط به وبلاگ های کنگره میباشد، با مشکلاتی در قسمت کامنت گذاشتن روبرو شده ایم، مشکلاتی مانند نشانه گذاری، گذاشتن ایموجی...
در مورد نشانه گذاری اکثرا دچار این مشکل شده اند، اما گاهی اوقات موفق به انجام این کار میشوند.
در مورد ایموجیها باید بگویم: این قابلیت در حال حاضر در دسترس نمیباشد.
اما در مورد تکرار یک کامنت در قسمت نمایش کامنتها باید بگویم: در این قسمت هیچ مشکلی دیده نمیشود.
همچنین ما تما تلاش خود را برای برطرف شدن این مشکل انجام خواهیم داد.
ممنون از همه شما
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic