کارگاه آموزش عمومی کنگرۀ60؛ نمایندگی رودهن
یکشنبه 29 تیر 1399 ساعت 02:29 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )
جلسه چهارم از دور پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگرهٔ 60؛ نمایندگی رودهن ویژه آقایان مسافر در روز شنبه مورخ 99/4/28 با دستور جلسه: (وادی یازدهم و تاثیر ان روی منبا استادی دیده بان محترم، آقای مجید سلامی و نگهبانی مسافر مهرداد و دبیری مسافر محمد حسین رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.

"در ضمن هفتمین سال رهایی کمک راهنمای محترم مسافر احمد، رهجوی کمک راهنمای محترم، مسافر رضا را با شور فراوان جشن گرفتیم"

«همچنین شاهد دریافت و اهدای شال ایجنتی، مسافر احمد از دستان دیده بان محترم آقای مجید سلامی بودیم»

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر

امیدوارم هستم حال همگی شما خوب باشد، خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستم و این اولین باری است که در نمایندگی رودهن حضور دارم و استادی این جلسه را برعهده ‌گرفته‌ام.

امروز چند موضع است که باید به آنها بپردازیم، یکی بحث تولد هفتمین سال رهایی احمد عزیز می‌باشد و دیگری پایان دوره خدمتی آقای شهریاری است که به خاطر موضوع بیماری کرونا این تغییرات با مقداری تأخیر روبرو شد و امروز روز پایانی دوره خدمتی ایشان می‌باشد و از ایشان تشکر می‌کنم به خاطر تمامی زحماتی که در این دوران متحمل شدند.

اگر امروز نمایندگی رودهن عملکرد خوبی دارد، این نشان دهنده این موضع است که تمامی بچه‌های نمایندگی با هم همراه و هماهنگ بوده‌اند. کار کنگره 60 در پس خرد جمعی است، یعنی کسی به تنهایی نمی‌تواند کاری را انجام دهد و اگر یک مرزبان، راهنما، ایجنت یا دیدبانی در کار خود موفق است به خاطر این موضع می‌باشد که با کسانی ارتباط دارد که تمامی این افراد با هم هماهنگ هستند و برای پیش برد اهداف این مجموعه خدمت می‌کنند.

سعی می‌کنم در مورد دستور جلسه خیلی کوتاه صحبت کنم. این وادی می‌خواهد به ما نشان دهد، آن حکمی و امتیازی که خداوند به ما انسانها نسبت به دیگر موجودات داده است، موضوع اختیار می‌باشد و در اینجا به وضوح نشان داده می‌شود و می‌گوید: چشمه‌هایی که از کوه‌ها جاری می‌شوند، در ابتدا آب به این زلالی نیستند، آب گل آلود است، از سطح بالا جاری می‌شود، از لایه‌های زمین گذر می‌کند و تصفیه می‌شود و به خاطر انرژی و پتانسیلی که دارد از جایی و نقطه‌ای بیرون میزند و آن آبی که از بالا جاری می‌شود و در این مسیر حرکت می‌کند دوره‌ای را طی می‌کند که ما باید حتماً این مسیر را در طول سفر خود طی کنیم و این مسیر چیزی نیست جز تصفیه و پالایش. اگر ما توانستیم از لایه‌های صافی گذر کنیم و در صراط مستقیم قرار بگیریم، قطعاً می‌توانیم به یک چشمه تبدیل شویم و برای چشمه شدن مهم‌ترین موضوع این است که در چه موقعیتی قرارگرفته باشد، حال چه خود چشمه و یا چه بچه‌هایی که در کنگره وجود دارند. در کتاب آقای مهندس نوشته شده (موقعیت جغرافیایی) خوب این موقعیت جغرافیایی برای چشمه می‌تواند باشد ولی برای ما موقعیت جغرافیایی می‌تواند کنگره 60 باشد.

ما درجایی قرارگرفته‌ایم که برای تزکیه و پالایش شدن جای بسیار مناسبی است. تمام انسان‌ها تاریکی را تجربه می‌کنند و همگی ما در کنگره 60 تاریکی‌ها را تجربه کرده‌ایم و به خود و دیگران تخریب‌هایی را وارد کرده‌ایم و در آن مسیر کارهای ضد ارزشی بسیاری انجام داده‌ایم، اما زمانی که وارد کنگره 60 شدم به ما گفتند که تنها مسئله درمان اعتیاد نیست و ما باید بر روی جهان بینی خود نیز کارکنیم.

فرق ما گروهای دیگر که در حوزه درمان و یا ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند در بحث همین موضوع جهان بینی است که نکته بسیار مهم و حائز اهمیت همین مسئله هست. هستند کسانی که با مقطع ۸ یا ۹ سال ترک مواد مخدر یا قطع آن، مجدداً به مصرف مواد برگشت می‌کنند، به خاطر اینکه در طول این مدت یا در طول این مسیر خود را به خوبی تزکیه و پالایش نکرده‌اند، فقط مواد مخدر را مصرف نکرده‌اند وگرنه همانند همان آب آلوده مانده‌اند، از لایه‌ها گذر نکرده‌اند، از زیرزمین رد شده‌اند اما تبدیل نشده‌اند به آن چشمه‌هایی که در این وادی در مورد آن صحبت شده است.

در مورد بحث اختیار باید بگویم: ما می‌توانیم تبدیل شویم، حتی بعدازاینکه چشمه شدیم می‌توانیم به صورت راکت بمانیم و همانند مرداب شویم، ولی زمانی که جاری شدیم بعد از تزکیه و پالایش در مسیری که حرکت می‌کنیم با مشکلاتی روبرو می‌شویم که در این وادی کاملاً توضیح داده شده است که آب با سنگ و صخره برخورد می‌کند، همه این مراحل باید طی شود تا ما به یک رود خو روشان تبدیل شویم و زمانی که به یک رود خروشان تبدیل شدیم هیچ چیز جلودار ما نخواهد بود.

 سخنان استاد در مورد مسافر احمد

احمد از همان اوایل که وارد کنگره 60 شد من او را می‌شناختم، احمد از همان اوایل ورود خود در کنگره فعالیت بسیاری داشت و در رشته ورزشی راکبی نیز حضور داشت و خیلی اشتیاق داشت تا بتواند یک جایگاه خدمتی در کنگره داشته باشد حتی در طول سفر اول خود. او از آموزش‌هایی که از راهنمای خود آقای رضا ثالثی دریافت می‌نمود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کرد و آنها را در زندگی خود اجرایی می‌نمود. احمد با سختی‌های بسیار زیادی که داشت تلاش خودش را کرد و تمامی آن سختی‌ها را پشت سر گذاشت، به صخره و سنگ برخورد کرد و تمامی آن مشکلات را طی کرد تا توانست یک ایجنت شود، البته احمد تنها نبود، احمد همسفری داشت که در طول این مسیر همیشه در کنارش بود و او را همراهی می‌کرد و در بسیاری از جاها همسفر او در خدمت کردن از وی سبقت می‌گرفت. این دو مکمل هم شدند و در این مسیر حرکت کردند و اکنون ثمره این حرکت خود را به ‌وضوح می‌بیند و آن جایگاه‌های خدمتی هستند که اکنون در آن جایگاه‌ها حضور دارند.

احمد در رشته ورزشی راکبی بسیار فعال بود و حتی در مسابقات کشوری نیز شرکت کردند اما به خاطر یک سری مشکلات نتوانستند در مسابقات ملی حضورداشته باشند، اما او استعداد این رشته ورزشی را دارا بود ولی او خدمت به خانواده و کنگره را انتخاب کرد و آن را به راکبی ترجیح داد.

در آخر از شما که به صحبتهای من توجه کردید ممنون و سپاسگزارم.


مراسم دریافت اهدای شال ایجنتی، مسافر احمد از دستان دیده بان محترم آقای مجید سلامی

در ادامه شاهد جشن هفتمین سال رهایی ایجنت محترم، مسافر احمد بودیماعلام سفر مسافر احمد:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

با بیش از ۱۰ سال تخریب الکل، حشیش، تریاک، کراک، شیشه وارد کنگره شدم، مدت ۱۰ ماه و ۱۰ روز سفر اول، داروی درمان شربت OT به روش DST رشته ورزشی راکبی، راهنما آقای عبدالرضا ثالثی، آزادی ۷ سال و ۳ ماه ۱۴ روز، در ضمن مسافر سیگار نیز هستم مدت ۱۰ ماه و ۱۰ روز سفر کردم به روش DST با نیکوتین خوراکی، راهنما استاد عزیزم آقای رضا ثالثی، رهایی ۶ سال و ۱۴ روز.

آرزوی مسافر احمد:

من اکنون از همسفر خود خواستم که آرزویی در ذهن خود کند. واقعاً از صمیم قلب آرزوی من این است که آرزوی همسفرم بعد از خارج شدن از این در برآورده شود.

سخنان مسافر احمد:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

شخصی که تولدش است اصولاً کاری که باید انجام دهد این است که به تمامی اعضا تبریک بگوید و همین‌طور تشکر کند از تمام عزیزانی که در این مسیر وی را یاری و کمک کردند.

من خداوند را شاکر هستم که در دوره‌ای زندگی می‌کنم که آقای مهندس و آقای سلامی هستند و حضور دارند و من می‌توانم از آموزش‌هایشان استفاده کنم.

یک تشکر ویژه از راهنمای عزیز خود آقای عبدالرضا ثالثی می‌کنم که همان‌طور که آقای سلامی فرمودند، ارتباطی بین من و راهنمایم برقرار است که من شاید نتوانم خیلی راحت این موضوع را بیان کنم که ایشان تا چه اندازه توانسته است در این مسیر به من کمک کنند و اکنون که به اینجا رسیده‌ام را مدیون زحمات ایشان هستم و امیدوارم که همیشه بتوانم در این مسیر پایدار و پابرجا باشم و راهی را که ایشان ۱۲ سال پیش آغاز کردند را من ادامه دهم.

تشکری ویژه می‌کنم از راهنمای همسفر خود و امیدوارم هرکجا که هستند خداوند بهترین‌ها را برایشان رقم بزند.

من تشکری ویژه از خانه راکبی کنگره 60 دارم، من از صمیم قلب از آقا ایمان و علی آقای عزیز تشکر می‌کنم. مطمئناً شما نمی‌توانید این‌قدرانی مرا درک کنید و متوجه این موضع شوید که این عزیزان برای من چه زحمت‌های بسیاری کشیده‌اند تا بتوانم، در طول مسیر درمانی خود روز به ‌روز پرقدرت‌تر حرکت کنم.

من از صمیم قلب بارها این را گفته‌ام و در آینده نیز خواهم گفت: بعد از بحث راهنما و همسفر در کنگره 60، راکبی کنگره 60 توانست مرا نجات دهد و به من در مسیر بهتر شدن کمک کند.

حال به هراندازه‌ای که بود من در آن سیستم تلاش خود را انجام دادم و به گفته آقای سلامی من این مسیر را انتخاب کردم تا بتوانم به عنوان کمک راهنما به دوستان همدرد خود کمک کنم، اما از صمیم قلب خود را جزو خانواده راکبی کنگره 60 میدانم حتی اگر بخواهم به عنوان یک تماشاگر در مسابقات آنها را تشویق کنم.

تمامی این صحبت‌ها را کردم تا بگویم: اگر راکبی بود، اگر کنگره 60 بود، اگر آقای مهندس یا آقای سلامی بودند، تمامی این‌ها را من مدیون یک نفر هستم و آن کسی نیست جزء همسفر من.

اصلاً بحث کنگره 60 و ورود من به این سیستم و همین‌طور درمان شدن من در این مجموعه را تماماً مدیون ایشان هستم، زیرا من در آن زمان به هیچ وجه عقیده‌ای به ترک یا درمان اعتیاد نداشتم و بر این باور بودم که همچنین چیزی وجود ندارد و من باید تا ابد مواد مخدر مصرف کنم، اما روزی که از طریق همسفر خود وارد کنگره 60 شدم و باگذشت زمان با شرایط کنگره 60 آشنا شدم متوجه این موضوع شدم که نه تنها می‌توانم به درمان برسم بلکه اگر در راستای مسیر بهبودی خود تلاش کنم مطمئناً به تعادل نیز خواهم رسید.

من تمامی داشته‌هایم را مدیون همسفر خود هستم و امیدوارم در این مسیری که شروع کرده‌ام و حرکت می‌کنم بتوانم سپاسگزار خدمات و زحماتشان در طول این مسیر باشم.

تلاش می‌کنم که بتوانم آرزوهای همسفرم را برآورده کنم و وی را به بهترین جایگاه‌ها برسانم.

در آخر تبدیلی که اتفاق افتاده است را به آقا رضا تبریک عرض می‌کنم، ایشان زحمت‌های بسیاری را برای نمایندگی رودهن کشیده‌اند و امیدوارم به بهترین جایگاه‌ها در زندگی خود برسند و درنهایت در مورد بحث ایجنتی باید بگویم: امروز من ایجنت نشده‌ام، تک تک شما عزیزانی که اینجا حضور دارید ایجنت هستید. در کنگره 60 یک ضرب‌المثلی وجود دارد که می‌گوید: (صد نفر خدمت می‌کنند تا یک نفر بتواند به رهایی برسد) پس من جزو آن صد نفر هستم. اگر مرزبان، راهنمایان یا دیگر خدمتگزاران نباشند و همین‌طور کسانی که در سفر اول یا دوم هستند نباشند، جایگاه و نام ایجنتی کاملاً بی معنی است، پس شما عزیزان هستید تا من بتوانم امروز این جایگاه را تجربه کنم تا بتوانیم در کنار یکدیگر این مسیر را طی کنیم و برای پیشبرد اهداف نمایندگی رودهن و همین‌طور کنگره 60 روز به روز بهتر و بهتر عمل کنیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

سخنان همسفر، کمک راهنما، خانم فاطمه:

سلام دوستان فاطمه هستم همسفر احمد

می‌خواهم از این جایگاه و این فرصت استفاده کنم و تبریک عرض کنم خدمت بنیان کنگره 60 به خاطر بذرهای زیبایی که می‌کارند، به خاطر ساختار زیبایی که بناکرده‌اند.

من و احمد هر دو بنا به دلایلی راهنمایانمان در اینجا حضور ندارند اما در کنار ما عزیزی هستند که من آموزش‌های بسیاری را از ایشان کسب کرده‌ام، در کنار ایشان، راهنمایی‌های ایشان مرا بزرگ کرد و خداوند را هزاران مرتبه سپاسگزارم به خاطر سعادتی که قسمت من شد.

جا دارد اینجا به ایشان و راهنمایان عزیزمان و همین‌طور بنیان کنگره 60 تبریک عرض کنم و همین‌طور تبریکی ویژه به احمد عزیز، به خاطر هفتمین سال رهایشان و اگر مسافری می‌تواند این‌چنین جایگاهی را کسب کند حتماً همسفری پشت وی هست، درست است همسفر هست اما تا خواست مسافر نباشد هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و به هیچ جایگاهی نخواهد رسید.

همان‌طور که آقای سلامی گفتند: با تمام موانعی که در زندگی ما وجود داشت، هیچ وقت اجازه نداد که آن موانع بر زندگی و اهدافش قالب شوند، همیشه با توجه به آموزش‌هایی که کسب کرده بود، آن موانع را از مسیر خود خارج می‌کرد و می‌کند و به مسیر خود ادامه دهد.

جا دارد اینجا یک خدا قوت ویژه به آقای شهریاری بگویم، واقعاً تلاش‌های بسیاری را برای سیستم کنگره 60 انجام دادند و امیدوارم در ادامه راه موفق و پیروز باشند و همین‌طور تبریک میگویم جایگاه احمد عزیز را، من واقعاً لذت می‌برم و قطعاً هر همسفری که می‌بیند مسافرش، مکملش پیشرفت می‌کند قطعاً جای خوشحالی برایش دارد و من امروز واقعاً خوشحال هستم، خوشحالم به خاطر وجودش، به خاطر پیشرفت‌هایی که کسب می‌کند و این پله‌های ترقی را یکی بعد از دیگری طی می‌کند.

برای مسافر خود آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که بتواند در این جایگاه به خوبی خدمت کند. به دست آوردن یک جایگاه مسئله مهمی نیست، مسئله مهم این است که در یک جایگاه بتوانیم به خوبی خدمت کنیم و یک خدمتگزار خوب برای هم نوعانمان خود باشیم و خدمات آن جایگاه را با عملکرد خود نشان دهیم و برای او آرزو می‌کنم که همان‌گونه که در پیمان خواند سرور و آقای مردم نباشد، بلکه خدمتگزار مردم باشد.

سپاسگزارم از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید.مرزبان کشیک: مسافر مهدی

مرزبان کشیک همسفران: همسفر سمیه

عکاس: مسافر رحیم

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمودPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی عمومی، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سمیرا همسفررحیم لژیون یکم شنبه 4 مرداد 1399 04:42 ب.ظ
تبریک به استاد عزیزم خانم فاطمه ملکی و تبریک به آقای رستمی. پیروز باشید
مسافر احمد رستمی دوشنبه 30 تیر 1399 10:32 ب.ظ
سلام خدا قوت
تشکر از همه عزیزانی که در این جشن ما را یاری نمودند
همسفر نازنین لژیون یکم یکشنبه 29 تیر 1399 11:29 ب.ظ
با سلام
تبریک ویژه خدمت آقای رستمی بابت جایگاه ایجنتی و تولد هفت سال رهاییشون و همینطورخداقوت به آقای شهریاری بابت تک تک زحماتشون.
تبریک صمیمانه به راهنمای عزیزم خانم فاطمه که اگر ایشون نبودن امروز من و بقیه همسفران نبودیم. دستشون رو می بوسم.
همسفر شادی لژیون یکم یکشنبه 29 تیر 1399 05:49 ب.ظ
سلام و تبریک به آقای رستمی و خانوم ملکی بابت تولد هفتمین سال رهایی و تبریک ویژه به آقای رستمی بابت دریافت شال ایجنتی و همچنین خدا قوت به آقای شهریاری انشاالله که هر سه بزرگوار موفق و سربلند باشند .
مسافر میلاد لژیون دوم یکشنبه 29 تیر 1399 11:15 ق.ظ
سلام به احمدآقا استاد عزیزم تبریک میگم
مسافر قاسم لژیون ششم یکشنبه 29 تیر 1399 08:09 ق.ظ
خدا قوت به آقا رضا و تبریک به احمد آقا
مسافر محمود یکشنبه 29 تیر 1399 02:53 ق.ظ
آقای رستمی عزیز، هفتمین سال رهایی شما را به خودتان و همسفرتان خانم ملکی و همینطور به خانواده محترمتان تبریک عرض میکنم.
در ضمن، جایگاه خدمتی ایجنتی را به شما و اعضای نمایندگی رودهن نبریک میگویم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic