مصاحبه
جمعه 6 تیر 1399 ساعت 08:12 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )
گفتگویی داشتیم با مسافر داود مسئول نشریات نمایندگی رودهن

نشریات باید کاملاً به روز باشد تا بتواند جدیدترین و تازه‌ترین اطلاعات این مجموعه را در اختیار مسافران و همسفران قرار دهد تا آن‌ها بتوانند از این مهم استفاده کنند.


۱- لطفاً خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید.

با عرض سلام به خدمت همه دوستان عزیز.

 داود هستم یک مسافر، تخریب ۲۰ سال آخرین، آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و متادون، مدت زمان سفر اول ۱۰ ماه و ۲۵ روز، روش درمان ‘DST داروی درمان شرب ‘OT راهنما آقا مهرداد، رهایی از بند مواد مخدر ۲ سال و ۵ ماه، در ضمن مسافر سیگار نیز هستم، ۱۰ ماه و ۱۰ روز به روش DST سفر کردم، داروی درمان نیکوتین خوراکی، با راهنمایی آقای رضا شهریاری، رهایی از بند نیکوتین ۲ سال و ۵ ماه.

۲- لطفاً به ما بگوید که چگونه با مواد مخدر آشنا شدید؟

خوب چطور آشنا شدن من با مواد مخدر باز می‌گردد به دوران نوجوانی، متأسفانه من در سن پایین با مواد مخدر آشنا شدم، به خاطر اینکه در آن زمان در خانواده و اطرافیان من افرادی بودند که یا به صورت تفریحی یا مداوم مواد مخدر مصرف می‌کردند و همین موضوع باعث شد تا حس کنجکاوی من نسبت به این مسئله تحریک شوم و من نیز به مصرف مواد مخدر رو آورم.

۳- لطفاً به ما بگوید چگونه با کنگره 60 آشنا شدید؟

من برای ترک مواد مخدر راه‌های بسیاری را امتحان کرده بودم و یک روز در فضای مجازی به دنبال راهی می‌گشتم تا بتوانم با یک روش یا متود خاص مواد مخدر خود را به‌گونه‌ای کنترل شده مصرف کنم چون هیچ باوری به اینکه روزی بتوانم اعتیاد خود را کنار بگذارم نداشتم در همان حین که به جستجوی مرکز درمانی خاصی می‌گشتم به یک دفعه چشمانم به نام جمعیت انسانی کنگره 60 برخورد کرد و متوجه شدم که در نزدیکی خودمان نمایندگی از این انجیو وجود دارد و به خاطر اینکه دورادور با این انجیو آشنا بودم، تصمیم گرفتم که وارد این مجموعه شوم و سفر خود را آغاز کنم.

۴- لطفاً به ما بگویید زندگی بدون مواد مخدر را چگونه می‌بیند؟

خوب همان‌طور که گفتم، من به خاطر اینکه در سن نوجوانی با مواد مخدر آشنا شدم به جز همان سال‌های اول که به آن دوران طلایی میگویند لذتی نبردم. البته بهتر است بگویم ما فکر می‌کردیم که لذت می‌بریم و نمی‌دانستم در آخر کار مواد مخدر با ما کاری خواهد کرد که ما را به اوج گوشه گیری و انزوا خواهد برد و من به نوبه خود سختی‌های بسیاری را در دوران اعتیاد متحمل شدم. من واقعاً از خداوند شاکر هستم که کنگره 60 را سر راه من قرارداد تا من بتوانم به کمک این مجموعه درمان شوم و به رهایی و حال خوب برسم. در حال حاضر زندگی بدون مواد مخدر برایم به معنای واقعی لذت بخش است. شاید ازنظر مالی در رفاه کامل نباشم اما اکنون که درمان شده‌ام و بدون مواد مخدر زندگی می‌کنم، قدر همین داشته‌های اندک خود را خوب میدانم و به خاطر آن از خداوند خود ممنون و سپاسگزارم. جالب است بگویم که در حال حاضر قدر اطرافیان خود را بهتر میدانم و آنها را بهتر درک می‌کنم ازنظر جسمی و روحی، روانی در شرایط خوبی هستم و از آرامش نسبی برخوردار هستم.

۵- لطفاً برای ما بگوید چه حسی دارید که به عنوان مسئول نشریات در نمایندگی رودهن خدمت می‌کنید و اینکه جایگاه خدمتی در قسمت نشریات را چگونه مبینید؟

به نظر من تمامی جایگاه‌های خدمتی در کنگره ۶۰ مهم هستند و تک ‌تک این جایگاه‌ها در کنار هم معنا پیدا می‌کند و این جایگاه‌ها مکمل یکدیگر هستند و یک جایگاه خدمتی نمی‌تواند به تنهایی عملکرد مثبتی یا کاملی داشته باشد و این جایگاه در کنار هم و با همراهی هم می‌تواند باعث رهایی یک نفر شود و در انتها می‌تواند کمک کند تا یک انسان به رشد و تعادل برسد که در جمله‌ای هم که بر روی تابلوی این مجموعه به چشم می‌خورد به این نکته اشاره شده است (جمعیت احیای انسانی کنگره 60)

اما در قسمت نشریات باید بگویم: من این قسمت را مانند تدارک یک بخش یا مجموعه می‌بینم. قسمت نشریات باید کاملاً به روز باشد تا بتواند جدیدترین و تازه‌ترین اطلاعات این مجموعه را در اختیار مسافران و همسفران قرار دهد تا آن‌ها بتوانند از این مهم استفاده کنند.

لازم میدانم به این نکته اشاره کنم، فردی که در این جایگاه خدمت می‌کند می‌تواند با برخورد جاذبه‌دار و مثبت خود با یک تازه‌وارد که برای دریافت پکیج به او مراجعه می‌کند طوری برخورد کند که باعث جذب فرد تازه‌وارد به این مجموعه شود.

۶- لطفاً به ما بگوید تا کنون در کنگره 60 در چه جایگاه‌های خدمتی، خدمت کرده‌اید؟

من در طول مدت حضورم در کنگره 60 در قسمت‌هایی مانند OT مبصر کلینیک و نشریات خدمت کرده‌ام.

۷- لطفاً به ما می‌گوید که نظرتان در مورد آموزش‌های کنگره 60 چیست؟

هدف نهایی کنگره 60 را برای شخصی که به معنای واقعی خواستار رهایی، رشد و بالندگی در این مجموعه باشد را به‌گونه‌ای می‌بینم که این مجموعه بستری را فراهم کرده تا فرد علم بهتر زندگی کردن را آموزش بگیرد تا بتواند به کمک این آموزش‌ها از آن تاریکی‌ها که یک فرد مصرف کننده درگیرش بوده است، رهایی یابد و در مرور زمان بتواند به تعادل دست پیدا کند. البته جا دارد بگویم که به تعادل رسیدن کار بسیار مشکلی است و به جرئت می‌توانم بگویم حتی انسان‌هایی که تا کنون مواد مخدر مصرف نکرده‌اند و کسانی از این دسته که توانسته‌اند به تعادل برسند بسیار اندک و انگشت شمار هست حال این موضع برای افراد مصرف کننده مواد مخدر شاید سخت ‌تر نیز باشد.

۸- لطفاً می‌گوید به کسانی که هنوز مصرف کننده مواد مخدر هستند چه توصیه‌ای دارید؟

من خود را در حد و اندازه‌ای نمی‌بینم که بخواهم به کسی توصیه‌ای کنم، اما به نظر من مصرف‌کنندگان مواد مخدر به دو دسته تقسیم می‌شوند. اولین دسته کسانی هستند که هنوز از مصرف مواد مخدر خود لذت می‌بردند و به قولی هنوز به ته خط نرسیده‌اند و مطمئناً صحبت‌های من بر روی آنها تأثیر چندانی نخواهد داشت؛ اما دسته بعدی کسانی هستند که مواد مخدر مصرف می‌کنند و در شرایط بدی از نظر جسمی و روحی به سر می‌برند. این دسته کسانی هستند که بهتر می‌توانم در مورد روش درمان کنگره 60 با آنها صحبت کرد و در این مورد با آنها گفتگو نمود و تنها کافی است به چنین افرادی یک شماره تلفن و آدرس بدهیم تا خود فرد با تمایل وارد این مجموعه شود و برای درمان خود اقدام کند. به نظر من این بزرگترین خدمت برای افرادی با این خصوصیات است که ما می‌توانیم با این کار کمکشان کنیم تا شاید آنها هم بتوانم به درمان و یا رهایی دست پیدا کنند.

۹- برداشت خودتان را در یک کلمه نسبت به این کلمات بیان کنید.

آقای مهندس: مردی برای تمامی فصول

نشریات: گنجینه دانش کنگره

کتاب ۶۰ درجه زیر صفر: سفرنامه عشق

کنگره ۶۰: راهی برای بهتر زیستن

رهایی: تولد دوباره

۱۰- حرف آخر.

به‌عنوان حرف آخر، می‌خواهم آرزو کنم، همه کسانی که به واسطه مصرف مواد در عذاب می‌باشند و خواستار رهایی و درمان اعتیادشان هستند، با کنگره 60 آشنا شوند و به درمان و رهایی برسند.عکاس: مسافر محمد

تهیه گزارش: مسافر محمود

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 11 تیر 1399 11:07 ب.ظ
خداقوت به اقا محمودواقا داود خیلی جالب بود لذت بردام سپاس
مسافر احمد رستمی دوشنبه 9 تیر 1399 02:55 ب.ظ
سلام عالی بود
به امید بهترینها
مسافر رحیم لژیون ششم یکشنبه 8 تیر 1399 05:30 ب.ظ
سلام و خداقوت به آقا داود عزیز
الهام همسفرحسین.. لژیون سوم شنبه 7 تیر 1399 10:17 ب.ظ
بسیار عالی بود باارزوی موفقیت برای شما مسافر گرامی
مسافر علی لژیون 6 شنبه 7 تیر 1399 09:11 ب.ظ
خداقوت اقا داوود خداقوت اقا محمود
مسافر رضا شنبه 7 تیر 1399 07:53 ق.ظ
خداقوت
مسافر قاسم لژیون ششم شنبه 7 تیر 1399 07:13 ق.ظ
خدا قوت به داود عزیز
فاطمه همسفر احمد لژیون یکم شنبه 7 تیر 1399 05:44 ق.ظ
با آرزوی موفقیت برای شما در تمامی مراحل زندگی
مسافر حبیب الله جمعه 6 تیر 1399 07:54 ب.ظ
سلام
موفق و پیروز باشید
زهرا همسفر مجتبی جمعه 6 تیر 1399 11:24 ق.ظ
سلام خداقوت بسیار عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic