کارگاه آموزش خصوصی کنگرۀ60؛ نمایندگی رودهن
دوشنبه 2 تیر 1399 ساعت 09:16 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )
جلسه هشتم از دور پانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگرهٔ 60؛ نمایندگی رودهن ویژه آقایان مسافر با استادی کمک راهنما، مسافر قاسم و نگهبانی مسافر علی و دبیری، مسافر پوریا با دستور جلسه : (آداب و معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی روز دوشنبه مورخ 99/3/2 رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان قاسم هستم یک مسافر

در مورد دستور جلسه این هفته که آداب و معاشرت، ادب و بی ادبی، تعادل و بی تعادلی است باید بگویم: امروز نمی‌خواهم به شما بگویم که ادب یا بی ادبی چه چیزهایی هستند و یا چه‌ کارهایی را باید انجام دهم تا بتوانم فرد با ادبی شوم. جناب آقای مهندس در CD با موضوع همین دستور جلسه به تمامی این نکات به صورت کاملاً جامع اشاره ‌کرده‌اند و نیازی نیست که من در مورد آن موضوعات بخواهم صحبت کنم و به تمامی شما پیشنهاد می‌کنم که حتماً این CD را گوش دهید.

من قصد دارم به شما بگویم که این آداب از کجا به وجود می‌آیند و درون یک انسان چگونه می‌توان یک آدابی را به وجود آورد و بهتر است بگویم اصلاً معنی آداب چیست.

اکثر شما رسم و رسومات شهرهای مختلف کشورمان را دیده‌اید و این رسومات به ‌گونه‌ای همان آداب هستند. به طور مثال در هر شهری برای ازدواج و جشن و مراسم عروسی رسم و رسومات مختص به خود را دارد و اگر من برای ازدواج کردن به یکی از این شهرها وارد شوم، آیا ندانسته می‌توانم آن رسومات را انجام دهم؟ مطمعنا خیر، من باید سؤال کنم، آموزش بگیرم و آنها را درک کنم تا بتوانم به بهترین شکل ممکن آن رسومات را اجرایی کنم.

خوب حال به نظر شما ادب به چه معنا است؟ همان‌گونه که جناب آقای مهندس گفته‌اند: ادب یعنی روش، زمانی که یک سری روش یا روش‌ها و رسم و رسومات را کنار هم قرار می‌دهیم، آن زمان است که آداب به وجود می‌آید و در کل به روش‌هایی که در کنار هم قرار می‌گیرند آداب میگویند. خوب حال این به چه معنا است؟ به طور مثال من به چه روشی غذا بخورم، به چه روشی با دیگران صحبت کنم و یا ارتباط برقرار کنم ... زمانی که اینها در کنار هم قرار می‌گیرند یک آدابی را به وجود می‌آورد که ما به آن آداب و معاشرت میگویم؛ اما حال این آداب چگونه می‌تواند به سمت مثبت و ارزش‌ها شکل بگیرد؟ به نظر من آداب و معاشرت ثمره و میوه تعادل است. اگر تعادل وجود نداشته باشد من نمی‌توانم فردی مؤدب باشم، اگر من جسم سالمی نداشته باشم یا جسم من از تعادل خارج باشد، هرگز نمی‌توانم ادب را رعایت کنم. در نظر بگیرد فردی دچار دندان‌درد شده است و زمانی را با درد دندان سپری کرده است، زمانی که برای درمان مشکل خود به دندانپزشکی مراجعه می‌کند و ساعاتی را منتظر می‌ماند تا نوبت او فرارسد، حال در نظر بگیرد در همین بین یکی از دوستان یا آشنایان به طرف فرد بیاید و قصد صحبت کردن با وی را داشته باشد، به نظر شما در چنین شرایطی فرد چه زمانی می‌تواند با او گفتگو کند؟ حداکثر چند دقیقه و اگر این زمان بیش‌ازاندازه طول بکشد، می‌تواند باعث دلخوری از طرف فردی که دچار دندان درد شده است شود. چرا؟ به خاطر اینکه جسم فرد در آن لحظه دارای تعادل نیست و تعادل می‌تواند چنین تأثیری داشته باشد.

پس اگر من از تعادل خارج باشم تا یک زمان بسیار کوتاهی می‌توانم مسائل پیرامون خود را تحمل کنم و بعد از آن زمان نقطه تحمل شکسته می‌شود و از تحمل من خارج خواهد شد و باعث می‌شود رفتاری خارج از آداب و معاشرت و ادب از خود نشان دهم.

حال تعادل جسمی و روحی روانی در ما چگونه شکل می‌گیرد؟ چیزی جز آموزش گرفتن و آگاهی نیست. فردی که آموزش ندیده و چیزی فرانگرفته است، شخصی که خوبی را نمی‌شناسد چگونه می‌تواند خوبی کند و تا زمانی که خوبی نباشد چیزی جز بدی وجود نخواهد داشت، پس تا زمانی که من خوبی را آموزش نبینم، بدی به خودی خود وجود خواهد داشت و زمانی بدی رنگ می‌بازد و از بین می‌رود که من خوبی را آموزش ببینم و بتوانم آن را درک کنم.

جالب است این را بدانید که همان‌گونه که جناب آقای مهندس گفته‌اند: (تمام تلاش ما و تمامی این آموزش‌ها به خاطر این است که ما متوجه این موضع شویم که خوبی خوب است و بدی بد) و برای درک این موضع یک فرد در سفر اول خود حداقل ۵۰۰ ساعت آموزش می‌گیرد تا بتواند این موضوع را به خوبی درک کند.

تمامی ما که اکنون اینجا حضور داریم آمده‌ایم که این موضوعات را آموزش بگیرم و تمامی این دستور جلسات می‌خواهد اینها را به ما آموزش دهد و این بهره‌ای که از این آموزش‌ها می‌گیرید ما را به تعادل نسبی می‌رساند، به تعادلی که می‌تواند در درون من پایدار باشد و این تعادل پایدار می‌تواند مرا در مراحلی، به‌گونه‌ای جلوه دهد که در مشکلات پیرامون خود بتوانم، آداب و معاشرت پایداری داشته باشم و یا ادب من به بی ادبی تبدیل نشود.

پس اگر تعادل ناپایدار باشد، این دستور جلسه‌ای در زندگی من وجود خارجی نخواهد داشت.

تمامی این آموزش‌ها می‌خواهد ما را به تعادل جسمی، روحی و روانی برساند.

در آخر از تمامی شما که به صحبت‌های من توجه کردید ممنون و سپاسگزارم.

در ضمن امروز شاهد ۳ رهایی، از بند مواد و نیکوتین بودیم


رهایی مسافر مجتبی، رهجوی کمک راهنما، مسافر کیان از بند مواد مخدر


رهایی مسافر داود، رهجوی کمک راهنما، مسافر کیان از بند مواد مخدر


رهایی مسافر رحیم، رهجوی کمک راهنما، مسافر کیان از بند نیکوتین


همچنین شاهد دریافت نشان ۹۰ روز رهایی مسافر رحیم، رهجوی کمک راهنما، مسافر قاسم بودیم
مرزبان کشیک: مسافر مهدی

عکاس: مسافر محمد

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احمد رستمی پنجشنبه 5 تیر 1399 10:17 ب.ظ
سلام خدا قوت و تبریک به عزیزان
الهام همسفرحسین.. لژیون سوم چهارشنبه 4 تیر 1399 11:15 ق.ظ
استاد گرامی بسیار عالی بود خداقوت .این رهایی های زیبارو تبریک میگم به مسافران و همسفران وخداقوت به راهنمای گرامی اقا کیان .
سمیرا همسفر رحیم لژیون یکم چهارشنبه 4 تیر 1399 07:50 ق.ظ
استاد گرامی بسیار کامل و جامع صحبت کردید. تبریک به عزیزان بابت رهایی وخداقوت به راهنمایان گرامی.آقا رحیم انشالا در مسیر کنگره مستدام باشید
فاطمه همسفر احمد لژیون یکم چهارشنبه 4 تیر 1399 01:00 ق.ظ
سلام و خداقوت خدمت عزیزان و عرض تبریک خدمت کمک راهنمایان عزیز و همچنین مسافر و همسفران گرامی .
طعم شیرین این رهایی گوارای وجودتان ...
چهارشنبه 4 تیر 1399 12:58 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت عزیزان و عرض تبریک به کمک راهنمایان عزیز و همچنین به مسافر و همسفران گرامی
طعم شیرین این رهایی گوارای وجودتان ...
مسافر پوریا سه شنبه 3 تیر 1399 04:15 ب.ظ
سلام خدا قوت به خدمتگزاران کنگره و به آقا قاسم به خاطر جلسه خوبی که برگزار کردن. تبریک به آقا کیان و دوستان عزیزم که به رهایی رسیدن.
مسافر قاسم لژیون ششم سه شنبه 3 تیر 1399 02:42 ب.ظ
خدا قوت
مسافر علی لژیون 6 سه شنبه 3 تیر 1399 06:18 ق.ظ
خداقوت به استاد جلسه وتمامی خدمتگزاران
مسافر حبیب الله سه شنبه 3 تیر 1399 12:45 ق.ظ
سلام
جلسه پر انرژی بود
تبریک بخاطر رهایی
مسافر محمود دوشنبه 2 تیر 1399 10:35 ب.ظ
آقا قاسم جلسه خیلی خوبی بود استفاده کردم.
در ضمن به تمامی این عزیزان تبریک عرض میکنم بخاطر رهایی و ورود به سفر دوم و یک خداقوت ویژه به اقا کیان بخاطر این سه رهایی ارزشمند.
رحیم عزیز، دریافت نشان را نیز به شما و راهنمای محترمتان تبریک میگویم.
مسافر علی لژیون 6 دوشنبه 2 تیر 1399 10:35 ب.ظ
خداقوت به اقای مهندس وتبریک به اقا کیان کمک راهنمای محترم اقا مجتبی رهائیت مبارک برادر اقارحیم به شما هم تبریک میگم داداشی به امید جایگاهای بالاتر در کنگره 60
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic