استاد مجازی
شنبه 20 اردیبهشت 1399 ساعت 07:08 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )
استاد مجازی با دستور جلسه « هفته کمک راهنما » با استادی  کمک راهنما مسافر داود


خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان داود هستم یک مسافر

در ابتدا جا دارد هفته راهنما را به تمامی راهنمایان کنگره 60 تبریک عرض کنم، حتی تبریکی به راهنمایان تازه واردین که به نظر من مسئولیت مهمی بر عهده آنها هست.

این دستور جلسه نقطه تفکری در من ایجاد می‌کند تا کمی به گذشته نگاه کنم، زمانی که خود تازه‌ وارد کنگره 60 شده بودم و در سفر اول خود بنا به دلایلی که چه خواسته و یا ناخواسته بود، در چندین لژیون حضور پیدا کردم و در تمامی آن لژیون‌ها که رهجو بودم، متوجه شدم که تمامی آن راهنمایان با چه عشق و محبتی با رهجویان خود رفتار می‌کنند.

در ابتدا همیشه فکر می‌کردم که راهنمایان کنگره 60 به خاطر کاری که انجام می‌دهند مزد یا حقوقی دریافت می‌کنند و جایگاه راهنمایی برای آنها همانند شغل یا حرفه کاری است، بعد گذشت مدتی متوجه شدم که اینگونه نیست و آنها بدون چشم ‌داشت و حقوق مشغول به خدمت هستند، به خود گفتم احتمالاً اینها انسان‌هایی خاص هستند و ازنظر مادیات در زندگی خود کمبودی ندارند که می‌توانند بدون هیچ چشم داشتی تا این اندازه برای دوستان و مسافران خود وقت و انرژی صرف کنند. زمان سپری شد تا خود توانستم در نمایندگی رودهن در قسمت‌های مختلف خدمتی مشغول به خدمت شوم و اکنون ‌که در جایگاه کمک راهنمایی مشغول به خدمت هستم و این جایگاه، در تمامی طول زندگی خویش، بزرگترین جایگاهی بوده است که تا کنون تجربه کرده‌ام، هرچند در خارج از کنگره 60 نیز جایگاه‌های متفاوتی را تجربه کرده‌ام اما مسئولیت پذیری، به معنای واقعی را در این جایگاه کمک راهنمایی درک و حس کردم، یعنی تا به حال در طول زندگی خویش در هیچ جایگاهی به اندازه این جایگاه که در حال حاضر مشغول به خدمت هستم یک فرد مسئولیت پذیر نبوده‌ام.

زمانی که یک مسافر وارد سفر اول می‌شود و در لژیون من حضور پیدا می‌کند، من نه تنها نسبت شخص او احساس مسئولیت می‌کنم، بلکه نسبت به خانواده او و اطرافیانش نیز احساس مسئولیت می‌کنم، به خاطر اینکه فردی که وارد سفر اول می‌شود در طی این مسیر مسائلی برایش پیش می‌آید که باید به او در آن شرایط کمک کنیم تا بتواند به درمان و رهایی برسد و به زندگی خودرنگ و بویی تازه دهد، بهتر است بگویم که ما به خاطر همین حضور داریم تا بتوانیم به فرد کمک کنیم تا در مسیر مستقیم به اهداف ارزشی خود دست پیدا کند.

اکثراً در بحث حضور خود در کنگره همیشه سعی کرده‌ام خدمت کردن به خانواده را به رهجویان خود گوشزد کنم و به آنها میگویم که امروز باید آموزش بگیری و در راستای آن آموزش‌ها باید بتوانی به خانواده خود سرویس بدهی و به آنها به بهترین شکل ممکن خدمت کنی، اگر هم درگذشته انسانی بودی که تمامی این کارها را انجام می‌دادی، اکنون باید نسبت به گذشته باز عملکرد بهتری داشته باشی و خدمات بیشتری را ارائه دهی، به خاطر اینکه اکنون شما یک الگو هستید برای دیگران پس باید خانواده شما در رفاه و آرامش بیشتری نسبت به گذشته باشند.

من امروز که در این جایگاه قرار دارم این را فراگرفته‌ام، اگر یک رهجو بداند که راهنما تا چه اندازه به رهجوی خود عشق می‌ورزد و تا چه حد او را دوست می‌دارد، محال است در طول سفر خود کنگره و لژیون را رها کند و سفر خود را ناتمام بگذارد و مسافرانی که به این نقطه می‌رسند و سفر خود را ناتمام می‌گذارند، به نظر من هنوز به این درک نرسیده‌اند.

 یک راهنما با قلب خود وارد لژیون می‌شود و با قلب خود به رهجویانش آموزش می‌دهد و تنها کافی است که رهجو این را بداند تا باقدرت و توان بیشتری به مسیر خود ادامه دهد.

در ظاهر شاید راهنما به خاطر شرایطی که به نفع خود مسافر است، برخوردهای متفاوتی با او داشته باشد و تمامی آن برخوردها فقط به خاطر این است که مسافر بتواند سفر خود را به بهترین شکل ممکن به پایان برساند، اما در باطن واقعاً یک پیوند محبت بسیار عمیقی بین راهنما و رهجو وجود دارد که این پیوند عشق و محبت به نظر من در راهنما بسیار بیشتر می‌باشد.

من در طی روز بارها به یاد رهجویان خود می افتم، حتی رهجویانی که سفر خود رها کرده اند و همیشه برایشان این خواسته را دارم که دوباره به کنگره باز کردند و سفر خود را ادامه دهند تا به رهایی و درمان برسند، نه تنها رهجویان من، بلکه برای تمامی مسافرانی که در لژیونهای دیگر حضور دارند همین خواسته را دارم.

ما بارها از جناب آقای مهندس این حرف را شنیده‌ایم که گفته‌اند خداوند فرصت خدمت به بندگانش را به هرکسی نمی‌دهد، یعنی خدمت کردن به همدردان و مسافران یک فرصت بسیار بزرگ برای من است و باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنم.

در زندگی مسائل مختلفی وجود دارد، مسائلی همچون مسائل کاری، مادی، خانواده... اما بعضی از ما انسانها تنها به مسائل مادی و مالی بیشتر توجه می‌کنیم و رفاه زندگی خود را در پول و مادیات می‌بینیم، غافل از اینکه جایگاه‌هایی در زندگی ما وجود دارند که با هیچ چیز نمی‌توان آن را مقایسه کرد یا آن را خرید.

در زندگی ما انسانها جایگاه‌های متفاوتی وجود دارند اما بهترین جایگاه برای ما جایگاهی است که بتوانیم به خلق خدا خدمت کنیم و خدمت کردن در این جایگاه می‌تواند برای ما بسیار لذت بخش باشد و این لذت غیرقابل وصف و توصیف است، مخصوصاً جایگاه کمک کردن به انسان‌هایی که درگیر مسئله و بیماری اعتیاد هستند و به گفته جناب آقای مهندس، هیچ کس به جز بچه‌های کنگره 60 مسئولیت این پرونده سنگین را تا به حال بر عهده نگرفته است.

من از خدای خود شکر گذار هستم که به من این لیاقت را داده است تا بتوانم به خلق خدا کمک کنم و امیدوارم بتوانم بهترین استفاده و آموزشها را در این جایگاه به دست آورم.

جا دارد من هم به نوبه خود از تمامی راهنمایانی که برای من زحمت کشیدن، تشکر و قدردانی کنم و دستور آقای مهندس در مورد قدردانی از راهنمایان خود این است که ما باید با پاکت دادن از راهنمایان خود تشکر و قدرانی کنیم و من هم به نوبه خود این کار را انجام می‌دهم، هرچند هرگز نمی‌توان جای زحماتی که یک راهنما برای ما کشیده است را با یک پاکت دادن پر کرد، اما به خاطر اینکه در کنگره 60 این چنین رسم است ما هم باید وظیفه خود را انجام دهیم و اینگونه از راهنمایان خود تشکر و قدردانی کنیم.

امیدوارم در این مسیر تمامی ما یک رهجو و یک راهنمای واقعی باشیم و این را نیز باید بدانیم که تمامی ما رهجوی کنگره 60 هستیم و امیدوارم به خاطر موفقیت و سربلندی کنگره 60 تمام سعی و تلاش خود را انجام دهیم.

از این‌ که به صحبتهای من توجه کردید، ممنون و سپاسگزارم.

 

تهیه خبر: کمک راهنما، مسافر قاسم

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر احمد رستمی جمعه 26 اردیبهشت 1399 06:27 ب.ظ
سلام خدا قوت
حسین روشن لژیون چهارم پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 10:45 ب.ظ
تبریک میگم به شما آقا داوود این هفته عزیز هفته راهنماراهنما
زهرا همسفر مجتبی پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 08:09 ق.ظ
سلام خداقوت
مسافر سعید قیاسی یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 03:47 ب.ظ
درود وخدا قوت وعرض تبریک هفته راهنما به راهنمایان شعبه رودهن وخدا قوت ویژه به آقا داود سخنان شما بسیار
آموزنده بود بسان مغز بدون پوست واضح و روشن برای ما
مسافر رحیم لژیون ششم یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 10:43 ق.ظ
خداقوت آقا می گویم به راهنمای محترم آقا داود. خیلی برای من آموزنده بود. این هفته عزیز را به شما و تمام راهنمایان کنگره 60 تبریک می گویم.
مسافر حبیب الله شنبه 20 اردیبهشت 1399 09:37 ب.ظ
سلام
تبریک به شما به جهت هفته راهنما
صحبتهای ارزنده‌ای بود
مسافر محمود شنبه 20 اردیبهشت 1399 07:29 ب.ظ
آقا داود عزیز.
امیدوارم، در این مسیر موفق پیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات