کارگاه آموزشی مجازی
سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 ساعت 09:03 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

کارگاه آموزشی مجازی، با دستور جلسه «وادی نهم و تأثیر آن روی من» روز دوشنبه مورخ ۹۹/۲/۱۵ در نمایندگی آکادمی با استادی کمک راهنمای محترم آقای رضا شهریاری، رأس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

من در ابتدا تشکر می‌کنم از تمامی خدمتگزاران نمایندگی آگادمی، بخصوص از دیده‌بان و مرزبانان محترم که زحمت می‌کشند تا ما بتوانیم از این جلسات استفاده کنیم.

دستور جلسه امروز در مورد وادی نهم و تأثیر آن بر روی من می‌باشد.

ما در تمام دستور جلساتی که در کنگره 60 داریم در ادامه متن هر دستور جلسه ذکر می‌شود و تأثیر آن بر روی من. شاید در این دستور جلسات مطالب بسیار زیادی را بتوان یافت، اما نکته قابل توجه این است که این دستور جلسات چه تأثیری بر روی من می‌تواند بگذارد و من از این دستور جلسات چه برداشتی خواهم داشت.

برداشت یک مثلث است، چیزی است که من آن را آموختم و برای آموختن آن بهایش را نیز پرداختم، حال باید من این تجربه و آموخته را در زندگی خویش اجرایی کنم و از آن استفاده درست و صحیح کنم، این می‌شود آن چیزی که من از آن تجربه یا آموخته برداشت کرده‌ام.

دستور جلسه امروز ما در مورد وادی نهم است و ماقبل از این وادی هشت وادی دیگر را پشت سر گذاشته‌ایم.

وادی یکم تا چهارم، در مورد شناخت انسان به ما آگاهی داد و در وادی پنجم، به ما یاد می‌دهد که شما در مورد مسائل خود تفکر کرده‌اید و اکنون زمان آن فرا رسیده است که این تفکرات را به مرحله عمل درآورید، بند وادی پنجم به ما می‌گوید که باید در مورد آموخته‌های خویش باید از نیروی عقل استفاده کنیم و بیشتر باید عاقلانه حساب کنیم تا اینکه حساب کرانه عمل کنیم؛ اما وادی هفتم می‌گوید: رمز و راز کشف حقیقت در ۲ چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نمایم، دو چیز در کنگره 60 برای ما بسیار مهم است یکی راه صحیح و مستقیم و دیگری آن چیزی است که من در طی این مسیر برداشت خواهم کرد. بسیاری از انسان‌ها در یک مسیره همانند حرکت می‌کنند اما در پایان مسیر آنچه دو نفر در یک مسیر به دست می‌آورند کاملاً متفاوت است و هر شخصی به اندازه تفکر و عملکرد خود از این مسیر و حتی از این وادی برداشت خواهد کرد. در وادی هشتم می‌گوید با حرکت راه نمایان خواهد شد، خوب ما تفکر کردیم راه پیدا شد حال باید چه کاری انجام دهیم؟ این وادی می‌گوید که در سکون هیچ چیز به وجود نخواهد آمد و باید حرکت کرد.

وادی نهم، در ابتدای وادی پیامی ذکرشده است که آن پیام را بازگو می‌کنم.

پیام برای کسانی که به دنیایی تازه قدم نهاده‌اند و به خویش خویشتن توجه می‌نمایند، بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت بنمانید و بر زمین و سماء توجه کنید.

با اندیشه ژرف خود به رحمت ماوراء ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد.

آنگاه بذر نیکو بکار و با تخم و دانه با ارزش، هم قوت کافی و هم سایه‌بان‌هایتان برافراشته خواهد شد.

پس آن کنید که فرمان است.

خداوند به انسان اختیار داده است، اختیار برای حرکت در مسیر ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها، اختیار همان‌قدر که خوب است در مقابل می‌تواند به همان اندازه بد و باعث تخریب و خسارت زدن به خودمان شود.

این وادی داری یک سری فرامین می‌باشد و این فرامین همان فرمان‌ها الهی هستند که تمامی پیامبران در مورد آن صحبت کرده‌اند و همه ما انسان‌ها به این فرامین نیازمند هستیم تا بدانیم در چه مسیری و چگونه حرکت کنیم.

ما در جود خویش دارای یک پیامبر درون هستیم و یک پیامبر بیرون، پیامبران بیرون آن‌هایی هستند که آمدند و ما انسان‌ها را به مسیر درست و ارزشی هدایت کردند، اما پیامبر دیگر آن پیامبری است که در درون ما است، بهتر است بگویم همان وجدان یا عقل و به نظر من مهترین پیامبر همین پیامبر درون خودمان است که به‌واسطه این پیامبر می‌توانیم بسیاری از مسائل را درک و داوری کنیم و بر خوب و بد عملکرد یا کارهایی که انجام می‌دهیم به خوبی نظاره‌گر و تصمیم ‌گیرنده باشیم.

پس وادی نهم ما به می‌گوید تا زمانی که تفکرات خود را به نقطه عمل نرسانیم بی‌فایده است، حال این تفکرات و عملکردها به دو بخش تقسیم می‌شوند، تفکرات ارزشی و تفکرات ضد ارزشی، حال چه فرقی بین حرکت در مسیر ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها هست، فرق آن در این است که حرکت در مسیر ضد ارزش‌ها با لذت همراه است، به طور مثال یک مصرف کننده مواد مخدر را در نظر بگیرید زمانی که فردی وارد مسئله مصرف مواد مخدر می‌شود از مصرف مواد خود و احساسی که آن مواد به فرد می‌دهد لذت می‌برد و این یک قانون است و تا زمانی که لذت نباشد هیچ انسانی به سمت ضد ارزش‌ها قدم بر نخواهد داشت، اما سرعت تخریب و ضرر زیان در مسیر ضد ارزش‌ها بسیار بالا و سریع است و برگشت از این مسیر بسیار سخت می‌باشد، اما زمانی که آموزش باشد کار برای ما تا حدودی آسان خواهد شد، درست است مسیر برای ما کمی ناهموار و سخت خواهد بود اما آن ایمان و قوت قلب کمک می‌کند تا بتوانم به راحتی این مسیر را ادامه دهم تا بتوانم به اهداف ارزشی خود برسم و این آموزش‌هایی است که کنگره 60 به ما ارزانی داشته است.

در مورد ضد ارزش‌ها باید بگویم که ضد ارزش‌ها، همانند زره‌های چند قرن پیش به هم بافته یا تنیده شده است و جناب آقای مهندس شاهکاری کردند و آمدند یکی از این قلاب‌ها که شاه‌کلید این موضوع ضد ارزشی بود را به دست آوردند و درمان اعتیاد را پیدا کردند و توانستند این قفل را باز کنند تا انسان به درمان کامل و صحیح اعتیاد دست پیدا کرد و این همه انسان که در کنگره 60 درمان شده‌اند خود به تنهایی سندی بدون نقص هست.

به نظر من درمان اعتیاد یا قطع مصرف مواد مخدر به تنهایی درمان محسوب نمی‌شود، بلکه درمان شدن یک پکیج کامل است و همانند همان زنجیر یا زره دانه‌دانه به هم تنیده شده است.

این را نیز باید بگویم: من نمی‌توانم بگویم درمان شده‌ام و از طرف دیگر کارهای ضد ارزشی انجام دهم دروغ بگویم، رشوه دهم ... به راحتی می‌توان گفت که این شدنی نیست و باید در کنار قطع مواد به نکات درونی یا ضد ارزش‌ها نیز توجه خاصی داشته باشیم و تمامی این موارد به هم مرتبط می‌باشند و در این وادی به من این نوید و امید را می‌دهد که شما در این مسیر قدم بردار و باانگیزه راسخ و جدیت این مسیر را ادامه بده تا زمانی آن نقطه تحمل در من بالا برود و در جسم، فکر، ذهن و در عملکرد به آن چیزی که ایده عالمان است دست پیدا کنیم و این امر تنها با تمرین و تکرار دست یافتی است.

همان‌طور که گفتم ضد ارزش‌ها دارای لذت هستند، این را نیز باید بگویم که ارزش‌ها نیز این چنین می‌باشند اما ارزش‌ها مانند آب زلالی هستند که درون یک کوزه گلی قرار دارند و زمانی که طعم آن آب زلال و خنک را بچشیم، متوجه لذت و حس خوب آن خواهیم شد و آن زمان است که درک خواهیم کرد هیچ لذتی بالاتر از لذت‌های ارزشی و خداپسند در دنیا وجود ندارد و به هیچ قیمتی حاضر نخواهیم شد که لذت‌های ارزشی را با لذت‌های ضد ارزشی عوض کنیم.

من زمانی که مواد مخدر مصرف می‌کردم، آن مواد مخدر یا مواد مصرفی به من لذت می‌داد، اما زمانی که وارد کنگره 60 شدم لذت‌های بهتری را توانستم تجربه کنم و اگر این چنین نبود نه من سفر خود را به اتمام می‌رساندم و نه تاکنون ادامه مسیر می‌دادم، اما در کنگره 60 به چیزها و لذت‌های بسیاری دست پیدا کردم.

در آخر در مورد نیروهایی تخریبی باید بگویم: نیروهای تخریبی درست است همان‌گونه که از نامشان پیداست، باعث خسارت و ضرر و زیان هستند، اما نیروهای تخریبی مکملی هستند برای ارتغاع و بالا بردن یک انسان تا زمانی که یک شخص سیاهی و تاریکی را تجربه نکرده باشد، هیچ شناختی از روز و روشنایی نخواهد داشت و در کل ما باید تا حد بسیار زیادی حواسمان به این نوع نیروها باشد تا از آنها دریافت و شناخت بد و اشتباهی دریافت نکنیم.

از این که به صحبت‌های من گوش کردید از همه شما ممنون و سپاسگزارم.


تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی مجازی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رضاشهریاری یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 10:31 ب.ظ
خداقوت به تمامی خدمت گذاران سایت
الهام همسفرحسین.. لژیون سوم چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 02:30 ب.ظ
خسته نباشید به ایجنت محترم مثل همیشه از صحبتهای آموزنده و زیبای آقای شهریاری انرژی گرفتم خداقوت به خدمتگزاران سایت .
مسافر حبیب الله سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 10:47 ق.ظ
سلام
خیلی عالی و اموزنده
مسافر محمود سه شنبه 16 اردیبهشت 1399 09:19 ق.ظ
آقای شهریاری عزیز، بسیار عالی بود استفاده کردیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات