مصاحبه
پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 09:03 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

گفتگوی داشتیم با ایجنت نمایندگی رودهن

آقای رضا شهریاری

هر جایگاهی در کنگره 60 تعریف، خواص، لذت، زیبای ها و سختی‌های خودش را دارد


با سلام

در خدمت ایجنت محترم نمایندگی رودهن آقای رضا شهریاری هستیم.

ایشان با بیش از ۲۵ سال تخریب وارد کنگره 60 شدند، آخرین آنتی ایکس مصرفی شیره و تریاک خوراکی، مدت ۱۲ ماه و ۸ روز سفر کردند به روش DST با داروی درمان شربت OT به راهنمایی آقای محمدصادق صداقت، رهایی ۵ سال و ۳ ماه و ۱۸ روز. در ضمن مسافر سیگار نیز هستند، ۱۰ ماه و ۱۵ روز سفر کردند به روش DST با داروی درمان نیکوتین خوراکی، باراهنمایی احمد آقا، رهایی ۴ سال و ۹ ماه و ۱۸ روز، همچنین در حال حاضر در رشته ورزشی شنا فعالیت دارند.

۱- لطفاً برای ما بفرمایید چگونه با کنگره 60 آشنا شدید.

من از طریق یکی از دوستانم که قبلاً در کنگره 60 سفرکرده بود با کنگره 60 آشنا شدم.

۲- لطفاً سوابق خدمتی خود را در کنگره 60 برای ما بیان کنید.

تقریباً در سفر اول بود که ناخواسته وارد بازی خدمت شدم، هر فرمانی را که راهنما میداد، بدون چون‌وچرا انجام می‌دادم، در لژیون، مسئول CD، دبیر لژیون بودم، در شعبه صالحی اگر مرزبانان از من کار عمرانی می‌خواستند حتماً برایشان انجام می‌دادم، بعد هم که وارد سفر دوم شدم شروع کردم به خدمت کردن در قسمت دبیری و سپس نگهبانی در همین حین بود که وارد نمایندگی رودهن شدم و مدتی به‌عنوان مسئول نه به‌عنوان مرزبان خدمتگزار بودم و سپس بعد از این زمان به مدت ۲ دوره در جایگاه مرزبانی خدمت کردم، در سال ۹۳ نیز عضو لژیون سرادر شدم، همچنین موفق شدم تا شال کمک راهنمایی را دریافت کنم و یک لژیون تشکیل دهم و بعد از مدتی کوتاه، توانستم تا در جایگاه ایجنتی خدمت کنم.

فکر می‌کنم این پروسه از ۲۷/۶/۹۲ آغاز شد تا اکنون‌که در خدمت شما هستم.

۳- آیا بعد از وارد شدن به سفر دوم و رسیدن به درمان و رهایی فکر می‌کردید که این جایگاه‌ها را در کنگره 60 تجربه کنید.

ببینید درکنگره 60 هیچ چیزی، قطعیت ندارد، اما برنامه‌ای را که برای خودم ترسیم کرده بودم، این جایگاهای خدمتی برایم دور از دسترس نبود، چون تمام‌ کارهایی که من انجام داده‌ام برگرفته از آموزش‌هایی بود که از راهنمای خود گرفته‌ام و سعی کرده‌ام که تمام صحبت‌های راهنمای خود را به عمل تبدیل کنم و تنها یک شنونده نباشم. اگر اکنون من اینجا حضور دارم، تماماً به خاطر آموزش‌های راهنمای خود می‌باشد. به یاد دارم که راهنمای عزیز من می‌گفتند که اگر می‌خواهی تصویری از آینده در ذهن خود تداعی کنی، آن یک تصویر خوب و فوق‌العاده باید باشد و یک هدف بزرگ را برای خود تعیین کن، هیچ وقت به من نگفتند که اهدافت باید کوچک باشد، همیشه به من می‌گفتند که باید خواسته‌هایت بزرگ باشند. با تمام سختی‌ها و مشکلاتی که در روبرو داشتم آرام‌آرام با برداشتن قدم‌های کوچک شروع کردم و متوجه شدم که رسیدن به اهدافم شدنی است. واقعاً نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد که این اتفاقات اکنون افتاد است، تنها می‌توانم بگویم واقعاً من کار خواستی انجام نداده‌ام، همه چیز خود به خود درست شد و آنها خودشان به من اطمینان کردند.

۴- شما اکنون به‌عنوان ایجنت نمایندگی رودهن می‌توانید برای ما مقداری از وظایف ایجنت را توضیح دهید.

در شرح وظایف اینگونه می‌توان ایجنت را توصیف کرد که ایجنت به‌نوعی می‌شود بزرگتر شعبه، ایجنت کسی نیست که بخواهد قانون‌گذار باشد یا سمت اجرایی در نمایندگی داشته باشد. ایجنت را اگر بخواهیم معنی کنیم، باید بگویم که معنی آن می‌شود رابط. ایجنت یک رابط بین دفتر دیده‌بانی و نمایندگی می‌باشد که کارهای مخصوص به خود را انجام می‌دهد، در واقع به‌نوعی پیش‌ کسوت و بزرگ آن نمایندگی می‌باشد و هیچ سمت اجرایی در آن نمایندگی ندارد و تنها راهنمای گروه مرزبان می‌باشد.

۵- با توجه به اینکه شما اکنون هم در جایگاه ایجنت و هم در جایگاه کمک راهنمایی در حال خدمت کردن هستید لطفاً به ما بگویید که شما در کدام جایگاه حس بهتری دارید و کدام‌یک از این جایگاه‌ها سخت‌تر است.

به این سؤال نمی‌توان جواب قطعی داد، مثل این می‌ماند که شما بگوید گلابی خوشمزه‌تر است یا پرتغال، این سلیقه‌ای است، اما به نظر من هر جایگاهی در کنگره 60 تعریف، خواص، لذت، زیبای ها و سختی‌های خودش را دارد، زیرا هر لذتی با سختی همراه است، اینگونه نیست که ما بگوییم تنها لذت است، خیر اینگونه نیست، باید یک سری سختی‌ها را کشید تا توانست به آن جایگاه‌ها رسید.

اما قطعاً هر جایگاهی لذت و شیرینی منحصربه‌فرد خود را دارد، دقیقاً مانند میوه‌ها می‌باشند و هر جایگاه مانند یک نوع میوه است که طمع و رنگ مخصوص به خود را دارد. من هر جایگاهی را که تجربه کردم، نگاه و وسعت دید من فرق کرد و در هر جایگاه خدمتی یک حس خواست داشتم، همین‌طور که مراحل خدمتی را یکی‌یکی پشت سر گذاشتم و به جایگاه ایجنتی رسیدم متوجه شدم که این جایگاه مرا از داخل لژیون خارج می‌کند و پوست مرا می‌شکند و نگاهم را به نمایندگی و کنگره 60 وسیع‌تر می‌کند.

۶- خدمت کردن در کنگره 60 بر روی زندگی شخصی شما چه تأثیری داشت.

به نظر من، کنگره 60 مسیر درست زندگی کردن را به ما آموزش می‌دهد، در اویل این آموزش‌ها را کاربردی کردن، مقداری مشکل به نظر می‌رسد آن‌هم به خاطر اینکه، هر تغییری که در انسان ایجاد می‌شود، اساساً با چالش همراه است و یک سری مشکلات در پی دارد، طبیعتاً هر تغییری این‌چنین است، به‌طور مثل شما زمانی که می‌خواهید یک صندلی را حرکت دهید، باید انرژی صرف آن کار کنید. زمانی که وارد این مسیر می‌شوی و این جایگاه‌ها را تجربه می‌کنید، این خودش یک تغییر و چالش است که همین تغییرات و چالش‌ها باعث پیشرفت و قوی‌تر شدن ما در زندگی می‌شود.

من اگر بخواهم به این سؤال در یک جمله پاسخ دهم، باید بگویم که من اگر روزی بخواهم به‌حق انتخاب برسم، نمی‌توانم بگویم که من می‌روم و زمانی که شرایط زندگی‌ام درست شد، آن‌وقت وارد کنگره60 می‌شوم. من میگویم در درون ساختار کنگره60 می‌مانم تا زندگی بیرون من درست و بهتر شود.

۷- با توجه به اینکه زمانی که شما برای جایگاه خدمتی ایجنتی از طرف دیده بانان انتخاب شدید هنوز آزادمرد نبودید چه عاملی باعث جلب نظر دیده بانان شد که شما را انتخاب کردند. آیا این موضوع درونی بوده است یا بیرونی.

من در اوایل صحبت‌های خود گفتم که واقعاً نمی‌دانم که چه اتفاقی افتاد که من اکنون اینجا هستم، اما دیدگاه دیده بانان با دیدگاه من متفاوت است و فرق می‌کند. من خیلی وقت‌ها انسان‌ها را محک می‌زنم و می‌بینم که آنها به چیزهای که فکر می‌کنند با چیزهایی که من به آنها فکر می‌کنم کاملاً متفاوت است. در مورد شرایط ایجنتی نیز باید بگویم، اگر فردی دوره مرزبانی خود را سپری کرده باشد و حداقل ۳ سال از رهایش گذشته باشد می‌تواند در جایگاه ایجنتی خدمت کند. اما گاهی اوقات یک سری استثناء آت هم وجود دارد. حتی امکان دارد، شخصی دوره مرزبانی را سپری نکرده باشد و او را برای جایگاه خدمتی ایجنتی انتخاب کنند، البته با سلاح دید جناب آقای مهندس و دیده بانان محترم.

۸- لطفاً یکی از اهداف خود را برای شعبه رودهن برای ما بیان کنید.

اگر بگویم اهداف برای کنگره60 خیلی بهتر است. آموزش‌های راهنما به من یاد داد که کنگره60 نه زمان دارد، نه مکان، یعنی هرجایی می‌تواند کنگره60 باشد و هر زمانی زمان کنگره60. به نظر من تمام اهداف ما چه برای نمایندگی خودمان باشد و یا برای جایی دیگر از این مجموعه، همه یکی هستند و به هم مرتبط، اما در مورد نمایندگی رودهن، به خاطر شرایط خاص اقلیمی که در اینجا وجود دارد، دوست دارم تا زمانی که در اینجا هستم این اتفاق رخ دهد که یک نمایندگی خیلی خوب در اینجا ساخته شود.

۹- لطفاً چند مورد از تغییراتی که برای نمایندگی رودهن ایجاد کرده‌اید را برای ما بیان کنید.

تغییرات زیادی در نمایندگی ما رخ داد، اما اگر بخواهم بگویم که این تغییرات را من انجام داده‌ام میگویم که این‌چنین نیست. هیچ شخصی به‌تنهایی نمی‌تواند در کنگره 60 تغییر ایجاد کند، به خاطر اینکه در کنگره60 تمام‌ کارها کاملاً گروهی می‌باشد و به یک شخص خاص ختم نمی‌شود، به خاطر اینکه شخص ایجنت یا راهنما، به‌ تنهایی نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد و همه ما در کنار هم و به کمک هم است که می‌توانیم، یک مجموعه را اداره کنیم تا بتوانیم کاری کنیم تا یک فرد به رهایی برسد.

در مورد تغییرات نیز باید بگویم، زمانی که من جایگاه ایجنتی را تحویل گرفتم، تقریباً نمایندگی ما نزدیک به ۵۰ نفر سفر اولی داشت، اما اکنون به لطف خداوند، تعدادشان به ۹۰ نفر رسیده است. یا در مورد محل برگزاری جلسات باید بگویم که نمایندگی قبلی ما ۱۰۰ متر بوده است، اما اکنون جایی داریم که دوطبقه است و متراژ آن بالای ۳۰۰ متر می‌باشد، همچنین تعداد لژیون‌های ما اکنون تقریباً دو برابر شده است، این تغییرات، به خاطر کارهایی که من انجام داده‌ام نیست، بلکه بخاطر تلاشهای تک‌تک افراد نمایندگی ما می‌باشد که اکنون این شرایط برایمان فراهم‌ شده است.

۱۰- آینده نمایندگی ما را چگونه می‌بینید.

آینده نمایندگی ما، مشخصاً آینده خوب و روشنی خواهد بود، به خاطر اینکه روش درست است، کلاً مسیر کنگره60 مسیر درستی می‌باشد و زمانی که مسیر درست باشد هدف و نتیجه آن مشخص خواهد بود. احتمال دارد در یک مسیر مستقیم احیاناً با یک سری چالش‌ها برخورد کنیم، اما قطعاً نتیجه درست خواهد بود چون مسیر، مسیره درستی می‌باشد.

۱۱- ازآنجایی‌ که شما جهت خرید کتاب چهارده مقاله در روز رونمایی آن شرکت کرده‌اید، می‌توانید حس خود را در این خصوص و در خصوص خدمت در لژیون سردار برایمان بیان کنید.

اول بهتر است از عملکرد بگویم تا حس.

اوایل که وارد کنگره60 شده بودم به‌نوعی معامله می‌کردم و این برای من یک حقیقت است و این چیزی بود که در بیرون کنگره60 به خاطر شرایط کاری و کسب‌ و کارم فراگرفته بودم و همیشه به دنبال این بودم که دو را به چهار تبدیل کنم.

اما در زمانی ذهنم به چیزی فراتر از پول و مادیات رسید و به خود گفتم که تو تمام این‌ها را می‌خواهی داشته باشی که شود، پول، خانه، زمین و خیلی چیزهای دیگر، تمام این‌ها را می‌خواهم به دست آورم به خاطر آرامش. زمانی که شما می‌توانید آن آرامش واقعی را در کنگره 60 به دست آورید پس چرا باید درجایی دیگر به دنبالش بگردیم.

در مورد خرید کتاب جناب آقای مهندس باید بگویم که واقعاً حس بسیار زیبایی بود من شب قبل از رونمایی از کتاب آقای مهندس با همسر خود صحبت کردم و تا مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان باهم به توافق رسیدیم تا کتاب را خریداری کنیم، واقعاً مبلغ آن را نیز آماده کرده بودم، زمانی که به ساعات برگزاری رونمایی از کتاب نزدیک می‌شدیم، به همسرم زنگ زدم و گفتم که من بر روی طلای شما نیز حساب کنم، به‌ هرحال در آن مراسم شرکت کردم و تا مبلغ ۱۴۵ میلیون تومان نیز پیشنهاد دادم، اما نمی‌دانم فرمان عقل بود یا نفس که از این مبلغ بالاتر نرفتم.

در کل حس و حال بسیار خوشایند وخوبی بود.

۱۲- پیشنهاد شما برای سفر اولی‌ها جهت رسیدن به درمان چیست. همین‌طور چه پیشنهادی برای یک تازه ‌وارد به جهت شروع سفر دارید.

زمانی که شخصی وارد سفر اول می‌شود، اولویت آن فرد می‌شود درمان اعتیاد. کار، خانواده یا هر چیزه دیگری، باید در اولویت‌های بعدی باشد، یعنی من هیچ‌چیز را نباید با درمان خود تعویض کنم.

اینکه من بگویم امروز کار دارم و نمی‌رسم در جلسه حضور پیدا کنم به نظر من تنها یک بهانه است. درست است امروز شرایط اقتصادی ایجاب می‌کند که انسان زمان بیشتری را برای کسب درآمد بگذارد، اما زمانی که من به این اعتقاد داشته باشم که به کنگره60 بیایم همه‌ چیز درست خواهد شد، مطمعنا این‌گونه خواهد شد. به اعتقاد من اتفاقاتی که در زندگی برای ما رخ می‌دهد بر اساس اعتقادات و تفکر ما رخ خواهد داد.

فردی که به کنگره60 ایمان داشته باشد به سادکی خوردن یک لیوان آب می‌تواند درمان شود و به رهایی برسد. فرد باید حضور پیدا کند و همچنین به این اصول ایمان داشته باشد در ضمن باید اولویت اول خود را درمان اعتیاد بگذارد تا بتواند در این مسیر موفق باشد. حال اولویت‌های بعدی ما می‌تواند خانواده و کار باشد چون اگر ما درمان شویم و درمان اتفاق بی افتد پول، همسرصص، کار و خیلی چیزهای دیگر به سراغ ما خواهند آمد تا اینکه ما به سراغ آنها برویم.

خوب است اینجا یک تجربه‌ای از سفر اول خود را برایتان بگویم که یک روز داشتم از محل کار خود برمی‌گشتم زیرِ پل زرگنده یک ضعقب رفتگی بود و ترافیک خیلی سنگینی بود و من نمی‌توانستم خود را به جلسه برسانم ضماشین خود را در همان کنار اتوبان پارک کردم و یک پیک گرفتم و به نمایندگی خود را رساندم برای اینکه اولویت من جلسه و درمان اعتیادم بود.

حرف آخر

درون کنگره پیشرفت در چهارچوب قانون است.

شما در درون یک جوی، شاید بتوانید برخلاف جهت آب شنا کنید اما در درون یک رودخانه بزرگ این عمل ممکن نیست. شما شاید بتوانید چند لحظه برخلاف جهت آب شنا کنید اما برای همیشه این کار غیرممکن است حال کنگره60 مانند، یک رودخانه بزرگ می‌باشد که خیلی توانمند و قدرتمند است. در چهارچوب قانونی که برای ما تعریف‌ شده است هر کاری می‌توانیم انجام دهیم، اما اگر خارج از آن چهارچوب بخواهیم حرکت کنیم از سیستم خارج میشویم. بهتر است بگویم اصلاً کسی نیست که به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین به شما چیزی بگوید شما خود به‌ خود، سوت خواهی شد، نمی‌دانم چرا اینگونه است، دقیقاً همانند همان رودخانه است و این قانون طبعت می‌باشد، زمانی که شما برعکس جریان رودخانه حرکت می‌کنید رودخانه تو را درهم می‌پیچد یا آن‌قدر خسته می‌شوی تا خودت کنار بکشی یا رودخانه باعث می‌شود تا شکسته و خسته شوی و از پای در بیایی.

من همیشه به رهجوهای خودم میگویم که تمام این صحبت‌هایی را که می‌کنم، بیشتر برای خودم می‌کنم که هیچ‌ وقت فراموش نکنم که کجا بودم و اکنون کجا هستم، اگر قرار باشد روزی گذشته خود را فراموش کنم، دیگر همه‌چیز برای من تمام خواهد شد.

در آخر تنها خواسته من از خداوند و کنگره این بوده که هرگز نخوابم و بیدار بمانم.

 

تهیه گزارش: کمک راهنما، مسافر قاسم

عکاس: مسافر محمود

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 12 اسفند 1398 11:55 ق.ظ
سلام خدا قوت به آقا قاسم وآقا رضا
مسافر احمد دوشنبه 5 اسفند 1398 04:14 ب.ظ
سلام خدا قوت
مسافر قاسم لژیون ششم شنبه 3 اسفند 1398 12:20 ق.ظ
با تشکر از آقا رضا برای وقتی که در اختیار ما گذاشتند
زهرا همسفر مجتبی جمعه 2 اسفند 1398 07:46 ب.ظ
سلام خداقوت به ایجنت محترم بسیار صحبت های شمازیبا وپرمحتوا بود ومثل همیشه باحس خوبی ازصداقت وعمل سالمی که درشماهمیشه همراه است در تک تک کلمات شما موج میزد.
خداقوت هم به راهنمای گرامی آقاقاسم بابت مصاحبه مفیدشون واقا محمود مسئول سایت
همسفر نازنین لژیون یکم جمعه 2 اسفند 1398 01:08 ب.ظ
خداقوت به خدمتگزاران سایت
صحبت های آقای شهریاری فوق العاده زیبا بودن و عجیب به دل من نشست انگار جواب خیلی از سوالات من بود، بی نظیر بود ممنون
مسافر محسن لژیون هشتم جمعه 2 اسفند 1398 12:16 ب.ظ
خداقوت به اقا رضابرای شما بهترین ها آرزو میکنم
مسافرمهدی جمعه 2 اسفند 1398 08:35 ق.ظ
خدا قوت به اقارضا پایدارموفق باشید
مسافر حبیب الله پنجشنبه 1 اسفند 1398 10:07 ب.ظ
سلام
ارزوی موفقیت
مسافر محمود پنجشنبه 1 اسفند 1398 09:21 ب.ظ
با تشکر فراوان از ایجنت محترم، و کمک راهنمای عزیز نمایندگی رودهن، آقایان، مسافر رضا و مسافر قاسم، بخاطر تهیه و همکاری در مصاحبه خوبشان.
همچین، بخاطر خدمات صادقانه ای که آقای رضا شهریاری، برای پیش برد اهداف کنگره 60 بخصوص نمایندگی رودهن در این مدت انجام دادند، تشکر و قدر دانی میکنم و برایشان بهترینها را آرزو دارم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات