مصاحبه
سه شنبه 22 بهمن 1398 ساعت 03:01 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

مصاحبه‌ای داشتیم با راهنمای تازه واردین مسافر ایوب

ما برای ادامه راه کنگره 60 نیاز به مسافران داریم و احتمال دارد در یک ماه شاهد حضور هزار تازه‌وارد باشم، اما جذب آنها و ماندنشان در کنگره 60 مهم می‌باشد نه‌ تنها حضور آنها.

با عرض سلام، در خدمت کمک راهنمای تازه واردین، مسافر ایوب هستیم که ایشان با بیش از پنج سال تخریب وارد کنگره 60 شدن، آخرین آنتی ایکس مصرفی ایشان، شیره و تریاک بوده است، مدت ۱۱ ماه سفر کردن به روش ‘DST داروی درمان شربت ‘OT با کمک راهنمایی آقا کیان و اکنون مدت ۱۰ ماه می‌باشد که آزاد و رها هستند، در ضمن، مسافر سیگار نیز می‌باشند، مدت ۱۱ ماه سفر کردن به روش ‘DST داروی درمان نیکوتین خوراکی، با کمک راهنمایی آقا کیان و اکنون مدت ۸ ماه است که از بند نیکوتین آزاد و رها هستند.

 ۱ـ لطفاً به ما بگوید نظر شما در مورد جایگاه کمک راهنمای تازه‌واردی چه است.

به نظر من یکی از مهم‌ترین پست‌های خدمتی، در کنگره 60 همین پست خدمتی راهنمای تازه واردین می‌باشد، کسانی که وارد کنگره 60 می‌شوند، خیلی مهم است که در همان جلسات اول بتوانیم باعث اعتماد دوطرفه بین فرد و آن شخص و همچنین اعتماد فرد به کنگره 60 شویم و این مسئله بسیار مهم می‌باشد.

۲ ـ آیا تا به حال به طور واقعی به جایگاه بالاتر از کمک راهنمای تازه واردین فکر کرده‌اید. چرا؟

همین کنگره 60 بود که مرا از اعتیاد به مواد مخدر و کارهای ضد ارزشی نجات داد به همین خاطر احساس می‌کنم که من یک دینی به این مجموعه دارم و باید دین خود به اینجا را ادا کنم. در ضمن برای اینکه من بتوانم در کنگره 60 حضور مستمر داشته باشم باید مراتب بالا را طی کنم تا بتوانم حضور مثبتی در این نمایندگی داشته باشم.

۳ ـ تا به امروز در چه جایگاه‌های خدمتی در کنگره 60 خدمت کرده‌اید.

من در قسمت دبیری تجربه خدمت کردن را دارم، همچنین اکنون نیز در جایگاه کمک راهنمای تازه واردین مشغول خدمت هستم.

۴ ـ لطفاً به ما بگوید که شما چگونه با کنگره 60 آشنا شدید.

من به‌توسط یکی از دوستان صمیمی خود با کنگره 60 آشنا شدم. او تخریب بسیار شدیدی داشت و در کنگره 60 درمان شد و من با تغییرات و تحولاتی که در ایشان دیدم، کنجکاو شدم که او چگونه به این تغییرات دست پیدا کرده و پس از صحبت کردن با او تصمیم گرفتم که وارد کنگره 60 شوم و سفر خود را آغاز کنم.

۵ ـ چه چیزی باعث شد تا شما در کنگره 60 بمانید و این مسیر را ادامه دهید.

درواقع مهم‌ترین چیزی که درکنگره 60 پیدا کردم، آن آگاهی و دانشی بود که در اینجا کسب کردم و این را میدانم که این علم را در هیچ جای دیگری نمی‌توانم پیدا کنم. از همه مهم‌تر این آرامشی که در بین افراد کنگره 60 است، در هیچ یک از افراد اجتماع نمی‌توان این آرامش را پیدا کرد و همین برای من خیلی مهم و ارزشمند می‌باشد و اینکه انسان‌های متفاوت با قومیت‌های مختلفت در این مجموعه، برای کمک به یکدیگر در حال تلاشند و این‌یکی از دلایل مهمی است که من تاکنون در این مجموعه حضورداشته‌ام.

۶ ـ هدف و قصد شما از خدمت کردن در کنگره 60 چه می‌باشد.

در درجه اول به خاطر این است که خدمت کردن به من حس و حال خوبی می‌دهد و همین حس و حال خوب باعث شده است تا کیفیت زندگی من بهتر شود. مرحله دوم این است، حال که من از گذشته خود رهاشده‌ام و اکنون به این جایگاه رسیده‌ام، دوست دارم تا به هم نوعان خود کمک کنم و به‌نوعی دستشان را بگیرم.

به‌هرحال برای رشد کنگره 60 نیروی انسانی لازم می‌باشد و من هم می‌توانم یک جزعی از این نیروی محرکه باشم تا این مجموعه باکیفیت بیشتری به مسیر خود ادامه دهد.

۷ ـ آیا به این موضوع معتقد هستید که جایگاه کمک راهنمای تازه واردین یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین جایگاه‌های خدمتی در کنگره 60 می‌باشد.

در کتاب ۶۰ درجه آقای مهندس میگویند: برای جلب پرندگان وحشی دانه به آن‌ها دادن، بسیار سخت است و به یک‌همت و پشت‌کار بالا نیاز دارد تا بتوانیم موفق شویم و صیاد خوبی شویم. ما برای ادامه راه کنگره 60 نیاز به مسافران داریم و احتمال دارد در یک ماه شاهد حضور هزار تازه‌وارد باشم، اما جذب آنها و ماندنشان در کنگره 60 مهم می‌باشد نه‌ تنها حضور آنها.

۸ ـ آیا سه جلسه اول تازه واردین خودتان را به خاطر دارید، چگونه حالی داشتید و چه چیزی باعث جذب شما در همان سه جلسه اول شد.

درواقع نوع صحبت کردن و طرز بیان آن شخصی که به من مشاوره می‌داد باعث جذب من شد و از همه مهم‌تر فردی که به من مشاوره می‌داد، یکی از همدردان من بود و خودش آن تاریکی‌ها را تجربه کرده بود و می‌توانستم به‌راحتی صحبت‌هایش را گوش دهم و بپذیرم.

۹ ـ به نظر شما مهم‌ترین و کلیدترین موضوعی که در سه جلسه اول تازه واردین کمک به جذب یک تازه‌وارد می‌کند چیست.

به نظر من چیزی که می‌تواند به جذب یک تازه‌وارد کمک کند این است که او را بپذیریم، قضاوتش نکنم، با تمام وجود با او ارتباط برقرار کنم، به‌نحوی‌که او احساس راحتی نسبت به شرایط پیرامون خود در آن دقایق داشته باشد. حتی اگر فرد با تمام این شرایط وارد سفر نشد، باز اگر روزی به درمان فکر کند، کنگره 60 در ذهنش نقش ببندد و به این فکر کند که راهی به‌جز کنگره 60 برای درمان او وجود نخواهد داشت.

۱۰ ـ شما بعد از اینکه یک تازه‌وارد را راهنمایی  می‌دهید چه حسی را تجربه می‌کنید. در کل (حس و حال کمک راهنمای تازه واردین) چگونه است.

حس و حال کمک راهنمای تازه‌واردین، حس بسیار خوشایندی می‌باشد، در کل کمک کردن به دیگران می‌تواند به انسان‌ها حس خوبی دهد و این جایگاه نیز این‌چنین است. حال فارغ از اینکه من باعث جذب آن فرد شوم یا خیر، در کل مهم این می‌باشد که من وظیفه خود را انجام داده‌ام و به نتیجه آن فکر نمی‌کنم و همین حس خوشایندی به من می‌دهد که من وظیفه خود را انجام داده‌ام، حال پذیرفتن آن با طرف مقابل می‌باشد.

۱۱ ـ چه پیشنهادی برای فردی که می‌خواهد تازه‌ وارد کنگره 60 شود دارید.

پیشنهاد من به اینگونه افراد این است که کنگره 60 بهترین راه است، چون این یک روش علمی و تجربی برای درمان اعتیاد می‌باشد.

حرف آخر

حرف دل من این است که از این بابت که اکنون در کنگره 60 هستم و این مجموعه مرا به‌عنوان عضوی از خود پذیرفته است، خوشحالم و از همه که در این مسیر به من کمک کردن تشکر و قدردانی می‌کنم.

 امیدوارم تا عمر دارم در این میسر خدمتگزار باشم تا بتوانم به دوستانی که مانند من مشکل اعتیاد دارند کمک کنند.


تهیه گزارش: مسافر محمود

عکاس: کمک راهنما، مسافر محسن

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمهتاب جمعه 25 بهمن 1398 07:37 ب.ظ
مصاحبه ی عااالی بود و براتون ارزوی موفقیت بیشتر دارم.
به خدمتگزاران سایت هم خداقوت میگم موفق وپیروز باشید.
مسافرمحمد لژیون دوم پنجشنبه 24 بهمن 1398 10:25 ب.ظ
باسلام و خداقوت
مسافر حسین روشن لژیون چهارم چهارشنبه 23 بهمن 1398 01:34 ب.ظ
عالی عالی بود موفق پیروز تو جایگاه بالاتر ببینمت آقا ایوب.تشکر به بچهای سایت آقا قاسم راهنمای عزیز.اقا رحیم.اقا محمود.پیروز پاینده .سرزنده باشید
مسافر حبیب الله چهارشنبه 23 بهمن 1398 09:28 ق.ظ
سلام
مصاحبه لذت بخشی بود
خداوند اجازه خدمت را به هر کسی نمیدهد
پیروز و سربلند باشید
مسافر محسن لژیون هشتم چهارشنبه 23 بهمن 1398 08:25 ق.ظ
خداقوت موفق وپیروز باشید.
مسافر قاسم لژیون ششم سه شنبه 22 بهمن 1398 11:13 ب.ظ
خدا قوت
مسافر رحیم لژیون ششم سه شنبه 22 بهمن 1398 10:12 ب.ظ
خداقوت آقا ایوب. ان شاالله جایگاه کمک راهنمایی.
همسفر نازنین لژیون یکم سه شنبه 22 بهمن 1398 09:57 ب.ظ
خداقوت
مصاحبه عالی بود و صحبت ها و تمثیل های کمک راهنما فوق العاده دلنشین بود.
ممنون از تلاشتون
زهرا همسفر مجتبی سه شنبه 22 بهمن 1398 04:23 ب.ظ
سلام خداقوت مصاحبه ای بسیار عالی بود.
خداقوت ویژه هم به مسافر آقا محمود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو