مصاحبه
سه شنبه 15 بهمن 1398 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )

گفتگویی داشتیم با مسافر مهدی یکی از راهنمایان تازه واردین نمایندگی رودهنتمام تلاش من این است که  آموخته هایم را بتوانم به یک تازه‌وارد انتقال دهم تا بتوانم باعث جذب او شوم


با سلام در خدمت کمک راهنمای محترم تازه واردین آقای مهدی خلیل امینی هستیم کسی که با بیش از شانزده سال تخریب، وارد کنگره ۶۰ شدن، آخرین آنتی ایکس مصرفی ایشان شیره، قرص، تریاک بوده است داروی درمان شربت OT، راهنما آقای حسین راد و اکنون به کمک کنگره ۶۰ بیش از ۶ سال است که از بند اعتیاد آزاد و رها شده اند.

۱ ـ نظر شما در مورد جایگاه کمک راهنمای تازه واردین چه هست.

من در امتحانات کمک راهنمایی شرکت کردم و قصدم در اصل قبولی در قسمت کمک راهنمایی بود ولی به خاطر اینکه کمی نمره من پایین شد، اکنون در این جایگاه خدمت می‌کنم و چون هدف من کمک راهنمایی بود هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم این جایگاه تا این حد به من بتواند انرژی دهد. زمانی که خدمت جناب آقای مهندس رفتیم و در آن مراسم شال را تحویل گرفتم توانستم آن جایگاه را درک کنم و به خاطر اینکه با تازه واردین در ارتباط هستید و زمانی که به او مشاوره می‌دهی و در مورد کنگره ۶۰ و یا اینکه در مورد جایگاه انسان به او میگویی و در مورد تاریکی‌ها و روشنایی‌ها برای او سخن میگویی و در کل هر آنچه آموختی را زمانی که در اختیار او می‌گزاری انرژی بسیاری زیادی می‌گیری.

۲ ـ تابه‌حال به جایگاه‌های بالاتر از کمک راهنمایی فکر کرده‌اید. چرا؟

از زمانی که این جایگاه کمک راهنمای تازه واردین را تجربه کردم بله ولی قبل از تجربه این جایگاه خیر.

۳ ـ تا به امروز در چه جایگاه‌های خدمتی در کنگره ۶۰ خدمت گرده‌اید.

من در این مدت در اکثر قسمت‌های خدمتی، فعالیت داشته‌ام مثل مرزبانی، مبصر کلیکنک، دبیر و نگهبانی در قمست OT، نشریات و اکنون هم عضو لژیون سردار هستم و تمامی این خدمت‌ها به من انرژی فروانی می‌دادند.

۴ ـ لطفاً به ما بگویید که شما چگونه با کنگره ۶۰ آشنا شدید.

یکی از دوستان قدیمی من که او در کنگره ۶۰ سفرکرده بود و به رهایی رسید زمانی که مرا دید پیام کنگره ۶۰ را به من داد، البته آن زمان در تهران و شعبه صالحی سفر می‌گردم.

۵ ـ چه چیزی باعث شد تا شما در کنگره ۶۰ بمانید و همچنان این مسیر را ادامه دهید.

وقتی که از مواد مخدر خسته شده بودم و ازآنجاکه خواستار رهایی بودم توانستم راه کنگره ۶۰ را پیدا کنم و زمانی که وارد کنگره شدم متوجه شدم که علم کنگره ۶۰ به روز است و سوای درمان اعتیادم توانست به من جایگاه انسان و انسانیت را نشان دهد و در اینجا بود که من توانستم خودم را پیدا کنم و این را نیز میدانم که اگر من اکنون کنگره ۶۰ را رها کنم مجدداً خودم را گم خواهم کرد.

۶ ـ آیا به این موضوع معتقد هستید که جایگاه کمک راهنمای تازه واردین یکی از مهمترین و کلیدی‌ترین پست‌های خدمتی در کنگره ۶۰ است.

اکنون شیدا به این موضوع معتقد هستم. قبل از اینکه این جایگاه را تجربه کنم به این فکر بودم که یک کمک راهنما شوم و یک لژیون تشکیل دهم و در آن جایگاه خدمت کنم و قبل از همه به خودم آموزش دهم و از دیگران آموزش کسب کنم و سطح علمی خود را بالاتر ببرم، اما از زمانی که این جایگاه را تجربه کردم متوجه شدم که یک مصرف‌کننده با چه اشتیاقی وارد کنگره ۶۰ می‌شود و پر از اما و چراها است و من می‌توانم با آموخته‌هایم به او راهنمایی و مشاوره بدهم و تمام آن آموخته‌هایم را به او انتقال دهم، حس بسیار خوشایندی به من دست می‌دهد و زمانی که در پایان مشاوره او را در آغوش می‌گیرم، سرشار از انرژی می‌شوم.

۷ ـ به نظر شما مهم‌ترین و کلیدی‌ترین موضوعی که در سه جلسه اول تازه واردین می‌تواند کمک به جذب یک تازه‌وارد کند چه چیزی است.

شناخت جایگاه انسان بودن. ما به دلایلی راه خودمان را سال‌ها گم کرده بودیم، یعنی جایگاه انسانیت خود را فراموش کرده بودم از همان ابتدا شروع کردیم به مصرف مواد مخدر و همین موضوع باعث شده بود تا جایگاه انسانیت را از دست بدهیم. یک فرد مصرف‌کننده مواد مخدر زمانی که در دل تاریکی‌ها اسیر است و در منجلاب اعتیاد خود دست‌وپا میزند و به خاطر اینکه نمی‌داند چه‌کار باید کند تا از این گرفتاری رها شود حاضر است تمام زندگی خود را بدهد تا از این مشکلات نجات یابد و به حال خوب و تعادل برسد، خوب من زمانی که این افراد را می‌بینم با تمام توان خود به او حس خوب و انرژی مثبت می‌دهم و به او جایگاه انسان را نشان میدهم و تمام سعی من این است که به او کمک کنم تا بتواند جایگاه انسان بودن را مجدداً بشناسد و به سمت آن جایگاه حرکت کند. یکی از بزرگترین گناهان قتل نفس است و نقطه مقابل آن برگرداندن نفس یا زنده کردن نفس کسی است و من اگر بتوانم به کسی کمک کنم و باعث شوم که آن شخص به مسیر مستقیم وارد شود مطمئن هستم که وظیفه خودم را انجام داده‌ام.

۸ ـ شما بعدازاینکه به یک تازه‌وارد مشاوره می‌دهد چه حس و حالی را تجربه می‌کنید. (در کل حس و حال کمک راهنمای تازه واردین) چگونه است.

حس می‌کنم کمک راهنمای تازه واردین اولین پله ترقی من برای به دست آوردن جایگاه کمک راهنمای یا مراحل بعدی در کنگره ۶۰ می‌باشد.

زمانی که با یک مصرف‌کننده در لژیون تازه واردین صحبت می‌کنم تمام سعی من این است که چیزی که آموزش گرفته‌ام و تجربه شخصی خودم بوده است را با تمام عشق، ایمان و توان خود به او انتقال دهم و زمانی که می‌بینم که این صحبت‌های من بر روی او تأثیر می‌گذارد و او مشتاقانه به حرفهای من گوش می‌دهد و با جملاتی محبت‌آمیز، البته به زبان خودش مثل نوکرتم، خیلی آقایی با من ارتباط برقرار می‌کند باعث می‌شود تا مدتی طولانی وقتی‌که این فرد را می‌بینم از او انرژی بسیاری بگیرم.

۹ ـ تابه‌حال شده است که یک تازه‌وارد به خاطر عقاید شخصی و یا آشفتگی درونی خود با راهنمایی‌ها و مشاوره شما قانع نشده باشد و بعد از رفتن در جلسات بعدی حضور پیدا نکند.

تابه‌حال این تجربه را نداشته‌ام که واقعاً کسی بخواهد درمان شود و وارد کنگره ۶۰ بشود و صحبت‌های من را قبول نکند. هرزمانی که من با تازه واردین صحبت می‌کردم تمام آنها صحبت‌های من را می‌پذیرفتن و حتی گاهی حرف‌هایم را تائید می‌کنند.

۱۰ ـ چه پیشنهادی برای کسانی که می‌خواهند تازه‌وارد کنگره ۶۰ شوند دارید.

من می‌خواهم به آن افراد بگویم که زندگی ما تنها در مصرف مواد مخدر خلاصه نشده است، جایگاه انسانیت بسیار بالاتر از این چیزها می‌باشد. کسانی که مصرف‌کننده مواد مخدر هستند تمام فکر آنها این است که مواد مخدر را چگونه تهیه کنند یا چگونه مصرف، درصورتی‌که زندگی بسیار، فراتر از این چیزها می‌باشد و من به تمام آنها پیشنهاد می‌کنم که وارد کنگره ۶۰ شوند و سفر خود را آغاز کنند و ببیند که چه حس و حال خوبی را می‌توانند تجربه کنند و از همه مهم‌تر با آموزش‌های جهان‌بینی بتوانند خودشان را بهتر بشناسند.

حرف آخر

از خداوند می‌خواهم که به من این لیاقت را بدهد تا همچنان در کنگره ۶۰ بمانم و به قول بزرگی، امیدوارم تاریخ‌مصرف ما در کنگره ۶۰ کوتاه نباشد و این لیاقت را داشته باشم تا بتوانم در کنگره ۶۰ بمانم و برای این انجیو یک خدمتگزار باشم.

تمام بچه‌هایی که در نمایندگی ما هستند با سعی و تلاش خود می‌توانند این جایگاه را به دست آورند و لازمه آن، آموزش گرفتن است و با خواندن مطالب کنگره ۶۰، شناخت اعتیاد و انسان می‌توانند این جایگاه را به دست آورند و به دوستان همدردشان کمک کنند.

عکاس: کمک راهنمای تازه واردین، مسافر عباس

تهیه گزارش: مسافر محمود

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حبیب الله پنجشنبه 17 بهمن 1398 01:11 ب.ظ
سلام
عالی بود کیف کردم
مسافر سعید قیاسی چهارشنبه 16 بهمن 1398 10:00 ب.ظ
با سلام وخدا قوت به تمام خدمت گذاران وآقا مهدی انشا الله همیشه منصـــور باشی
شیدالژیون چهارم چهارشنبه 16 بهمن 1398 08:12 ب.ظ
خداقوت
مسافرمهدی چهارشنبه 16 بهمن 1398 08:02 ق.ظ
خدا قوت اقا مهدی انشلا جایگاهای بالاتر
مسافر محمود سه شنبه 15 بهمن 1398 10:45 ب.ظ
آقا مهدی ازتون تشگر میکنم، بابت وقتی که گذاشتین و در این مصاحبه شرکت کردین.
مسافر علی لژیون 6 سه شنبه 15 بهمن 1398 10:25 ب.ظ
باسلام وخداقوت به همه کمک راهنمایان تازه واردین واقعا بابت تمامی زحماتیکه میکشید از شما تشکر میکنم
مسافر حسین روشن لژیون چهارم راهنما آقا کیان سه شنبه 15 بهمن 1398 10:22 ب.ظ
خدا قوت عالی بود آموختیم
من یکی از تازه واردین بودم که با صحبت های بسیار خوب شما تو کنگره موندم و هنوز صدای شما تو گوشمه
آقا مهدی تو جایگاه بالا وبالاتر
همسفر نازنین لژیون یکم سه شنبه 15 بهمن 1398 08:32 ب.ظ
خداقوت
مصاحبه ی جالبی بود. ان شاالله جایگاه های بالاتر همراه با تواضع و ترقی برای شما راهنمای عزیز
مسافر قاسم لژیون ششم سه شنبه 15 بهمن 1398 02:47 ب.ظ
خدا قوت به آقا مهدی عزیز
مسافر محسن لژیون هشتم سه شنبه 15 بهمن 1398 11:56 ق.ظ
همینطور هست آقا مهدی،جایگاه هیچ فرقی نمیکند مهم این هست که به دیگر انسان ها کمک کنیم،خداوند را شکر که به ما این اجازه را داد که در این مسیر ماهم سهمی داشته باشیم.موفق وپیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات