مصاحبه
چهارشنبه 18 دی 1398 ساعت 11:10 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمود احدی نوید | ( نظرات )
گفتگویی داشتیم با مسافر محسن یکی از کمک راهنمایان نمایندگی رودهن


کنگره ۶۰ به من حس خوب، آرامش خاطر و همچنین یک زندگی پر از آرامش هدیه کرد.

با سلام در خدمت کمک راهنمای محترم آقای محسن نصیری هستم کسی که با بیش از دو دهه تخریب وارد کنگره ۶۰ شدن و اکنون به کمک کنگره ۶۰ بیش از ۲ سال است که از بند اعتیاد آزاد و رها هستند. لطفا بفرمایید شما از چه طریقی با کنگره ۶۰ آشنا شدید.
یک روز دوستی به من گفت که شخصی است به نام حسین دژاکام، که از طرف دولت مجوز گرفته است و به مصرف کنند کان شربت
OT میدهد و چون تداوم و لذت مصرف مواد هنوز در من وجود داشت باعث شد تا وارد کنگره ۶۰ شدم و درمان خود را شروع کردم، بعد از گذشت زمانی من  با سیتم ایکس آشنا شدم و تفکرم نسبت به مصرف مواد مخدر تغییر پیدا کرد و یک نور امیدی در من به وجود آمد تا من توانستم سفر خود را به پایان برسانم.

 لطفا برای ما بگویید که بعد از رهایی و وارد شدن به سفر دوم چه جایگاه های خدمتی را در کنگره تجربه کردید.

من در سفر اول خود نیز در کنگره ۶۰ در قسمت OT خدمت کردم و در همان جا متوجه شدم که خدمت کردن می تواند به من حس و انرژی خوبی دهد. و این برای من بسیار خوشایند بود و باعث شد که بعد از سفر اول خود همچنان در کنگره ۶۰ بمانم و خدت کنم، در مورد جایگاه های خدمتی باید بگویم که در قمست دبیری، نگهبانی، مرزبانی، راهنمای تازه واردین و اکنون نیز به عنوان کمک راهنما در لژیون هشتم مشغول خدمت هستم.

 می توانید به ما بگویید که چه چیزهایی باعث رها شدن و به درمان رسیدن شما در کنگره ۶۰ شد.

اول از همه اینکه خواسته خودم برای درمان شدن بود، زمانی که سه جلسه تازه واردین را پشت سر گزاشتم، متوجه شدم که واقعا اینجا جایی است که میتوانم در آن درمان شوم. همچنین از راهنمای تازه واردین شندیم که می گفتند، زمانی یک فرد هروئینی که در کنگره ۶۰ به درمان قطعی می رسد، اگر او را در یک انبار مواد مخدر بگذارند او در همان انبار می تواند شب را آسوده بخوابد بی آنکه موادی مصرف کند. همین صحبت یکی از امیدهایی بود که در من توانست تاثیر بسیاری بگذارد و به من امید و انگیزه دهد.

در ضمن خدمت کردن نیز به من بسیار کمک کرد و من از همان سفر اول خود خدمت میکردم و همین خدمت بود که به من حس خوب می داد و در کنارش فرمانبرداری و گوش به فرمان بودن از راهنمایم بود که باعث شده من اکنون اینجا در کنار شما هستم.

با خدمت کردن در کنگره شما چه چیزهایی بدست آوردین.

من با خدمت کردن در کنگره ۶۰ حس بودن و ارزشمند بودن پیدا کردم و از اینکه جسم  و روانم به درمان رسید خوشحال هستم، همینطور می توانستم به هم نوع های خود که درگیر اعتیاد هستند در حد توانم کمک کنم، و این خدمت کردن برای من بسیار لذت بخش بوده و هست، و برای من حس زنده بودن دارد.

 آیا خدمت کردن در کنگره۶۰ به زندگی شخصی شما صدمه وارد کرده است.

اگر بخواهم با دقت به این سوال پاسخ دهم جواب قطعی من خیر است، زیرا اکنون زندگی شخصی من پر از حس امید، شادی، و بسیاری از حس های خوب دیگر است، که همگی دوست داریم این حس را داشته باشیم، در زندگی من اکنون خیر و برکت بسیاری جاری است که از این موضوع بسیار خرسند هستم و از خداوند سپاسگزارم.

 برای رسیدن به این جایکاه خدمتی که در حال حاضر در اختیار شما است چه تلاش هایی کرده اید.

من شبانه روز تمام جزوات، کتابها و تمام منابع کنگره۶۰ را با دل و جان مطالعه کردم و تمای سی دی ها را کوش دادم، به این امید که امروز این جایگاه را داشته باشم، تلاش فراوان کردم. از خداوند بسیار سپاسگزارم که اکنون در این جایگاه هستم و می توانم به دوستان هم درخود کمکی ناچیزی کنم.

 امروز که در جایگاه کمک راهنمایی در حال خدمت کردن هستید زندگی اکنون خود را چگونه می بینید.

امروز که در این جایگاه خدمت می کنم تنها حس آموزش گرفتن را دارم و این را در زندگی خود تجربه میکنم که چکونه از دیگران آموزش بگیرم.  من از اینکه از دیگران آموزش بگیرم و از اینکه در این جایگاه هستم بسیار خوشحال هستم. اکنون یک زندگی بسیار آرامی را تجربه میکنم و حس خدمتگزار بودن، حسی است که هر فرد باید خودش آن را تجربه کند و من به معنای واقعی اکنون دارم زندگی را می آموزم و هر روز آموزشهای بیشتری کسب میکنم.

 برای یک سفر اولی چه پیشنهادی دارید تا بتواند یک سفر خوب داشته باشد.

اول اینکه یک سفر اولی باید کاملا  تسلیم حرف کمک راهنمای خود باشد، و به حرمتهای کنگره ۶۰ احترام بگزارد، آموزش بپذیر باشد، خواسته درونیش این باشد که به درمان برسد و از فرمان برداری است که به فرماندهی شهر وجودی خود خواهد رسید.

من می توانم به یک فرد سفر اولی بگویم که شما به کاری که دارید مشغول باشید و در کنارش کوش به فرمان و تسلیم حرف راهنمای خود نیز باشید تا بتوانید سفر اول خوبی را تجربه کنید تا به رهایی برسید.

 حال که شما در جایگاه راهنمای تازه واردین خدمت کرده اید و تجربه این جایگاه را دارید می خواستیم بدانیم آیا پیامی برای تازه واردین که میخواهند سفر خود را آغاز کنند دارید.

اگر بخواهم پیامی بدهم این را نه تنها به آنها بلکه به کسانی که در آینده میخواهند وارد کنگره ۶۰ شوند میگویم، کنگره ۶۰ بهترین جا و مکانی است که یک شخص میتواند به درمان برسد، درمانی که هیچ برگشت مجددی به سمت اعتیاد دوباره نخواهد داشت و یک زندگی را تجربه خواهد کرد که همیشه آرزوی آن را داشته اند. در ضمن این نوید را به آنها می دهم که می توانند یک زندگی بدون ترس، استرس و نگرانی را تجربه کنند و یک دنیای جدید، پر از حس خوب و یک زندگی  لذت بخش را برای خود به وجود آورند.

 اکنون با توجه به اینکه دستور جلسه این هفته در مورد کمک کنگره به من و کمک من به کنگره است ازشما می خواهم کلام آخرتان را در این خصوص برایمان بیان کنید.

کمک کنگره ۶۰ به من این بود که مرا از یک دنیای تاریک، پر از ترس و اضطراب که بخاطر اعتیاد به مواد مخدر مرا درگیر خود کرده بود نجات داد و به من زندگی جدیدی داد که هیچ کس نمی توانست تصورش را کند، اکنون یک زندگی دارم که من می توانم بدون مواد مخدر زندگی کنم و در حال حاضر یک خدمتگزار بسیار کوچک در کنگره ۶۰هستم، هر چند که من دارم بزرگترین خدمت را به خود میکنم و در کنارش به دوستان همدرد خود، اگر من تمام تلاش خود و تمام زندکی خود را وقف کنگره ۶۰ کنم می بینم کسی که دارد به حس و حال خوبی دست پیدا می کند شخص خوده من است و برگشت تمام کارها و خدمات من به خودم من بر خواهد گشت. اگر واقعا بگویم  که آیا من میتوانم زره ایی از کمکی که کنگره ۶۰ به کرده است را جبران کنم، باید بگویم که هرگز. اما با خدمت کردن می توانم قطره ایی از آن دریا را جبران کنم.

و در آخر از اینکه جناب آقای مهندس و دیدبانان محترم به من اطمینان کردن و اجازه دادن تا در این جایگاه خدمت کنم از همکی شان سپاسگزارم.


تهیه گزارش: کمک راهنمای محترم مسافر قاسم

عکاس: مسافر محمود

تنظیم و ویراستاری: مسافر محمود

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 23 دی 1398 09:07 ب.ظ
کیف کردم
بسیار عالی
مسافر علی لژیون 6 شنبه 21 دی 1398 12:59 ب.ظ
خداقوت به همه ی خدمتگزاران به خصوص بچه های سایت که زحمت زیادی میکشن تا پیام کنگره 60 را به گوش همه برسانند
مسافرمهدی جمعه 20 دی 1398 09:44 ب.ظ
خدا قوت تشکر از گزارش خوبتان
مسافر قاسم لژیون ششم پنجشنبه 19 دی 1398 06:08 ب.ظ
خدا قوت و تشکر از آقا محسن عزیز
همسفر نازنین لژیون یکم پنجشنبه 19 دی 1398 09:28 ق.ظ
خداقوت ان شاالله پایدار و پیروز باشید
مسافر محمود چهارشنبه 18 دی 1398 11:20 ب.ظ
با تشکر فراوان از کمک راهنمایان عزیز شعبه رودهن، مسافر محسن و مسافر قاسم، بخاطر تهیه و همکاری در مصاحبه خوبشان.
همچین بخاطر خدمات صادقانه ایی که برای پیش برد اهداف کنگره 60 بخصوص شعبه رودهن انجام میدهند، تشکر و قدر دانی میکنم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات